Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 291 komentarzy

Kto nas wykańcza?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Śledzę niezależne artykuły w Internecie, na tematy ekonomiczne i społeczne. Ilość nagromadzonych faktów na temat nieprawidłowości pozwala stwierdzić, że jest to świadoma polityka manipulacji, podporządkowywania i dezintegracji społeczeństwa.

 

Śledzę artykuły w niezależnych portalach w Internecie, na tematy ekonomiczne i społeczne. Przebija z niech protest przeciwko obecnemu stanowi rzeczy, napiętnuje się polityków, wytykając im błędy. Jest mowa o „błędnej” polityce finansowej i gospodarczej, która doprowadziła do gigantycznego transferu kapitału polskiego w obce ręce oraz do upadku przemysłu i polskiej myśli technicznej. Działania destrukcyjne mają miejsce w oświacie. Jednak największa chyba ilość nieprawidłowości ma miejsce w wymiarze sprawiedliwości i polityce rodzinnej.

Ilość nagromadzonych faktów na temat nieprawidłowości pozwala stwierdzić, że nie ma mowy o błędach, lecz że jest to świadoma polityka manipulacji, podporządkowywania i dezintegracji społeczeństwa a cele rządzących są zupełnie inne od oficjalnie deklarowanych. Jednym z takich ukrytych celów jest niszczenie rodzin. Sądząc po „reformach” systemu sądownictwa, w tym rodzinnego, podejmowanych przez kolejnych ministrów czy kluby parlamentarne, są to działania pozorowane, mające na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej co do intencji ich autorów. 

Przykładem takich pozorowanych ruchów była próba wprowadzenia opieki równoważnej przez sejmową Komisję Przyjazne Państwo, której przewodniczył Janusz Palikot, z marca 2010. Inicjatywa ta utonęła w konsultacjach i terminach i ostatecznie została zapomniana.

Podobny charakter miała inicjatywa PiS z maja 2011 o opiece wspólnej nad dziećmi w przypadku rozwodu, podjęta od koniec kadencji Sejmu, kiedy wiedziano, że terminarz nie pozwoli wprowadzić jej w życie. Charakterystyczne, że w kampanii wyborczej ani w nowej kadencji Sejmu, żadna z partii tego niesłychanie ważnego tematu nie podjęła. Nie podjęto też próby reformy sądownictwa w kierunku instytucjonalnych gwarancji dla rzetelnego procesu. Miało to miejsce, mimo że prezes PiS Jarosław Kaczyński sam miał nie najlepsze zdanie o polskich sądach. Ciekawe natomiast, że konsekwentnie wprowadza się w życie ustawy mające antagonizować, rozbijać i szpiegować rodziny, tak jak czyni to niesławna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie czy ustawa o egzekucji kontaktów.

W ostatnich kilku latach bywałem w Sejmie na komisjach i miałem prywatne rozmowy z parlamentarzystami. Widziałem wyraźnie owe pozorowanie działań i strach przed publicznym powiedzeniem prawdy o wymiarze sprawiedliwości. Stało się dla mnie oczywiste, że na kluczowych stanowiskach politycznych i w administracji znajdują się osoby mające na celu dywersję społeczno-gospodarczą kraju. Posłowie zaś są jedynie marionetkami a Sejm maszynką do głosowania.

Jakie jest prawdziwe nastawienie rządzącej z ukrycia szajki, widać chociażby po uważnej analizie kodeksu rodzinnego czy praktyce sądowniczej, gdzie wyraźnie preferuje się rozwody i wprost nakazuje się ograniczanie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców. Zamiast naturalnego i konstytucyjnego prawa do wychowania dzieci, jest tam mowa jedynie o kontaktach.

W dodatku za owe kontakty państwo każe sobie płacić pod pretekstem konieczności obecności kuratora. Ponadto sąd potrafi tak postanowienie sformułować aby było niewykonalne. W moim przypadku mimo zapłacenia haraczu i kilkukrotnej wyprawy kilkaset kilometrów na spotkania, nigdy do nich nie doszło. Dzieci nie były udostępnione a sąd nie zareagował. Próby zmiany sytuacji i egzekucji prawa do wychowania dzieci, powodowały manipulacje, przesyłanie akt w tą i z powrotem, gubienie dokumentów, „problemy natury formalnej” etc. Gdy próbowałem wyegzekwować moje prawa do dzieci na własną rękę, przy spreparowanych zarzutach wytoczono mi sprawę karną i ostateczne zamknięto we więzieniu. Jak to się ma do zawartych w Konstytucji gwarancji praw do wychowania dzieci i do sprawiedliwego procesu, doprawdy trudno zrozumieć.

W instytucjach pomocy społecznej bez trudu można uzyskać pomoc w pozwie o rozwód i alimenty, gorzej jest z zapobieganiem rozpadowi rodziny. Z kolei w sądach z rozpraw pojednawczych pozostały już tylko wspomnienia a praktyka prawna jest taka, że sprawę rozbija się na kilka pomniejszych np. oddzielnie rozwód i alimenty, w innym sądzie kwestia kontaktów z dziećmi a jeszcze gdzie indziej często spreparowane sprawy karne o tak zwane „znęty”, czyli spreparowane oskarżenia o znęcanie. Chodzi o wyrwanie każdej ze spraw z kontekstu i spowodowanie maksymalnej dezorganizacji życia. A przecież tych spraw w ogóle nie powinno być w sądach. Prawo do wychowania dzieci jest prawem naturalnym i alimenty powinny być nakładane jedynie w przypadkach, kiedy rodzic odmawia wychowywania dzieci. W przeciwnych przypadkach sądowi nic do tego. Tymczasem dokonuje się aktów terroru poprzez fabrykowanie oskarżeń, odbieranie dzieci i wymuszanie alimentów, niejednokrotnie arbitralnie wysokich.

Jak już wcześniej wspomniałem, posłowie są w tych sprawach jedynie marionetkami a prawdziwi decydenci kryją się w tle i dokładnie wiedzą co robią. W tych perfidnych ustawach, w celach propagandowych zachowuje się pozory dbałości o interes społeczny w postaci konsultacji. Byłem dwukrotnie na takich imprezach. Są one obsadzone głównie przez swoich, płatnych aktywistów. Osoby mogące wnieść głos rozsądku, o konsultacjach nie są informowane lub niedopuszczane do głosu. Barbarzyństwu w sprawach rodzinnych towarzyszy niszczenie polskich firm i odbieranie majątku. Interesujące, że celem ataku stają się osoby wracające z emigracji lub dobrze prosperujące firmy prywatne ale nie będące „w układzie”. Dobry jest tu przykład Rafała Gawrońskiego, którego najpierw zniszczono finansowo poprzez odmowę należnych mu świadczeń i przez narzucanie zawyżonych podatków, a następnie gdy zaczął się bronić, skazano go za zniesławienie i zamknięto w więzieniu.

O tym, że opisana dywersja społeczna jest koordynowana na najwyższym szczeblu świadczą zachowania się ministerstwa sprawiedliwości i Trybunału Konstytucyjnego – instytucji mających rzekomo stać na straży praworządności. Tymczasem to właśnie ministerstwo jest autorem owych dywersyjnych ustaw a Trybunał poprzez prymitywne manipulacje odmówił rozpatrzenia skarg, których celem było wprowadzenie społecznego nadzoru nad sądownictwem oraz egzekwowanie konstytucyjnych praw rodziny. O tej ostatniej sprawie jeszcze napiszę.

To wszystko nie są przypadki, lecz dobrze zorganizowane działanie inżynierii społecznej połączone z medialną propagandą i praniem mózgów prowadzonymi często przez „pożytecznych idiotów”. Jednym z możliwych celów niszczenia gospodarki i rozbijania rodzin jest tworzenie bodźców do emigracji i ujemnego przyrostu naturalnego. Jak widać jest to skuteczne działanie.

Na zachowania takie jest jedno słowo – zdrada. Za zdradę zaś jest jedna kara, najwyższa. Przede wszystkim jednak, znając diagnozę, powinniśmy zacząć się bronić i tworzyć własne struktury społeczne oparte na uczciwości i zdrowym rozsądku.

Bogdan Goczyński

KOMENTARZE

 • To jest jedna z wielu form eksterminacji Polaków
  Jak już zniszczy się polskie rodziny, jak już wmówi się ludziom że aborcja, eutanazja, eugenika i inne rózne formy "wolności", to są zdobycze XXI wieku, to w jakim świecie będziemy żyli?
 • Panie Bogdanie masz 100 % racji, ale próbuję iść dalej i nazywam po imieniu:
  - jeśli bezsensem jest robić rewolucję, bo władza, która nawet BBN rządzi z przewagą komunistów i dyktatorem Jaruzelskim, ma czołgi i znimi z "Bulem" i "Rudym lisem" na czele chętnie przeciw narodowi wyjedzie !!!

  - to trzeba jak najszybciej tworzyć program i te struktury tzn. stowarzyszenie, partię bez tych, którzy są na listach wrogów obywateli, hańby z dokładną selekcją!!! i połączyć te wszystkie pozytywne mini partyjki, organizacje nie patrząc na ich nazwy - bo są bardzo podstępne, tylko na ludzi nimi sterującymi
  - wtedy wejść legalnie do parlamentu i zrobić rzeczywiście rewolucję z tymi, którzy na każdym kroku dokonują "przekrętów" na rzecz władz.

  Niestety mamy aż nadto tchórzy i "Bolków" a mało odważnych. Zobacz co z tego, że mamy czasem setki, tysiące odsłon, ale niewiele pozytywnych ocen, i żadnych deklaracji współudziału!

  Rzucałem szreg razy konkretne propozycje i bez odzewu lub prorządowe i demobilizujęce.
 • ma Pan rację
  też to obserwuję, to nie wyglada na przypadek lecz na świadome działanie ,szczególnie widać te działania w wydaniu obecnego rządu.
  Jakby chodził na krótkim sznurku prowadzony przez siły ze wschodu i zachodu.
  Chcą doprowadzic do naszego wyginięcia i jesli nic nie zrobimy teraz to po przekroczeniu pewnej granicy demograficznej już nic nie będziemy mogli zrobić bo nawet nie będzie kto miał rodzić dzieci, jedni młodzi wyjadą ,inni nie będą mieli warunków ani pieniędzy a nawet pracy w kraju na utrzymanie dzieci z winy rządu własnie.
  Wypowiedź Tuska że dla państwa tańsza jest rodzinia bez dzieci to potwierdza , on ma wyznaczony cel i go realizuje jak widać.
  Trzeba go powstrzymać , manifestacje ,strajki to możemy robic i to nalezy robić w dużej ilości bo powodów i dowodów na to jest coraz więcej.
 • Mistrzostwo w... MANIPULACJI!!!
  Tytuł:

  Kto nas wykańcza?

  A jaka partia jako jedyna jest wymieniona w tekście?
 • @mnich zarazy 10:03:36
  Manipulacja? Wymieniona jedna partia?

  Cytuję:
  //Charakterystyczne, że w kampanii wyborczej ani w nowej kadencji Sejmu, żadna z partii tego niesłychanie ważnego tematu nie podjęła. Nie podjęto też próby reformy sądownictwa w kierunku instytucjonalnych gwarancji dla rzetelnego procesu//

  PiS jest "wyróżniony" - jak się zdaje - dlatego, że tylko w nim (wśród ugrupowań parlamentarnych) są jeszcze ewentualnie lokowane oczekiwania na zmiany. Jak widać z praktyki - nadaremno.
 • Rebeliantka
  Dzięki za takie wyróżnienie.

  Zobacz jakie plagi są wymienione w tekście i do tego na CZERWONO PiS!

  Panie chroń nas od przyjaciół! Z wrogami sami damy sobie radę.
 • Uff, nareszczie
  .
  Nareszcie kompleksowa, jedynie właściwa synteza. Jakiekolwiek rozmienianie
  problemu na drobne, czy też opieranie argumentacji o sztucznie tworzoną
  rzeczywistość, jest niewiedzą lub fałszem. Bardziej skłaniam się ku tej drugiej
  przyczynie.

  Tutaj należy wyciągnąć wnioski z szeroko zamkniętych oczu aktywnej inteligencji na tak wyrazisty, najważniejszy problem. Przypadek to czy
  ktoś (ten sam ktoś) także zadbał aby skupiska takowe nie zaczęły rozpoznawać i upowszechniać obrazu obiektywnej rzeczywistości.
 • @Multimir
  .
  Także zarysowuje się kierunek bezkompromisowego widzenia rzeczywistości.
  Szkoda że, jak do tej pory to zaledwie kilkuosobowy ( 2 ?) "nurt".
 • @Paweł Tonderski 10:53:00
  .
  Nieco wyżej napisałem
  // Jakiekolwiek rozmienianie
  problemu na drobne, czy też opieranie argumentacji o sztucznie tworzoną rzeczywistość, jest niewiedzą lub fałszem. //

  Tym jest babranie się w fałszywym świecie politycznym. Cały jest zorganizowanym fałszem, czyli nie ma sensu wyjaśnianie poszczególnych przypadków. Jeżeli ktoś jeszcze się nie zorientował, to albo nie chce albo nie potrafi. Tak czy inaczej zajmowanie się sprawą na tej płaszczyźnie tylko szkodzi.

  W tym przypadku szkodzi głównemu przesłaniu tematu:

  - rządzi światem zorganizowana grupa, kontrolująca wszystkie instytucje oraz wszystko co zorganizowane jak media, gospodarka, polityka, religia itp.
 • @Multimir 11:09:39
  Zgadzam się z panem, ponownie.. :)
 • @Multimir 11:09:39 @Paweł Tonderski @Rebeliantka
  - Zacznijcie się interesować Polską, a nie całym światem (mosonerią, żydowstwem itp.!
  - J. Kaczyński miał rację mówiąc: W RP należy wymienić cały parlament !
  To znaczy razem z nim i pozostałymi PiSowcami, którzy walczą o stołki, a nie o większość obywateli, bo mniejszość to władze z aparatem przemocy i skorumpowani oportunistami!
  - Przeanalizujcie problemy, które przedstawiłem głównie w blogach:
  - Abym szanował prezydenta musiałby, mieć opinię nieskazitelną …?!,
  1- Refleksje drhumora: Można gówno nazwać miodem i tak będzie jechać smrodem !
  - 1oo% wierzę w współpracę „BOLKA” i prawidłową działalność Maciarewicza !!!
  2- POSŁOWIE, SENATORZY SĄ JAK GOŁĘBIE, na ziemi nas się trzymają, a jak w górę wzlecą to na nas srają !
  3- c.d. LISTY NAZWISK WROGÓW OBYWATELI W RP !!! POLACY! Bracia i siostry OBUDŹCIE SIĘ !!!

  PiSowcy w sprawie tej ustawy też nic nie zrobili! Czemu? - Bo im z tym bardzo dobrze! A motłoch ich nie interesuje!
 • @mnich zarazy 10:27:30
  Panie Zaraza, Pan masz manię prześladowczą i problem z koncentracją. W tekście pisałem zarówno o komisji Palikota z PO jak i manipulacjach PIS'u. Na czerwono zaś są automatycznie podkreślone linki do szerszych informacji.
 • @Paweł Tonderski 11:17:40
  100% poparcia i dodam jeszcze, że niezauważanie tego fucktu to jak zawijanie ..wna w sreberko, cytując klasyka, wszyscy won !
 • @mnich zarazy 10:27:30
  Pan niczego nie rozumie. Spróbuję w takim razie to panu wyjaśnić. Pisanie na temat Palikota, PO, SLD i tej całej postsowieckiej bandy nie ma żadnego sensu, ponieważ to ich uwiarygadnia, chodzenie do TVN-u również, dawanie się wciągać w polemikę z tymi ludźmi również.

  Ludzie mieli nadzieję, że jak PiS dojdzie do władzy, to rzeczywiście coś zmieni w Polsce, jednak Polacy po raz kolejny bardzo się zawiedli, mało tego, PiS zdradził Polaków, wchodząc w kontakty z SLD, z masonerią i żydostwem. Jednak Polacy nadal mają nadzieję, że PiS coś uczyni, bo Polacy to bardzo naiwny i dobroduszny naród, jednak ja już straciłem tę nadzieję.

  Wróg jawny jest o wiele lepszy dla człowieka, który chce z nim o coś walczyć, gorszym wrogiej jet ten, który udaje twojego przyjaciela, a w chwilach decydujących o wygranej w jakiejś batalii zadaje ci ostateczny cios w plecy. Tak zachowuje się PiS.

  Co da krytyka SLD, co da wylewanie pomyj na Palikota i jego ludzi, jeżeli to są ludzie bez honoru, każdy Polak wie, kim są ci ludzie, co da krytyka Bula albo Tuska i PO, albo Sikorskiego, którego wylansował PiS!!?

  Dlatego naiwni Polacy nadal odwołują się do honoru, patriotyzmu PiS-u, ponieważ nadal mają nadzieję, że PiS mając taki potencjał, tyle pieniędzy coś zrobi, że pomoże innym ugrupowaniom politycznym, że wspomoże ich we wspólnej walce ze wspólnym wrogiem Polski, ale PiS-owo są bliższe interesy masonerii i syjonistów oraz Ameryki, taka jest prawda, no i ta ich fobia antyrosyjska, ta ich choroba anty-islamska, oni są gotowi poświęcić Polskę w imię przyszłej wojny ze światem islamskim, a przede wszystkim dla interesów Izraela i USA - ich rządu federalnego, Polska w ogóle PiS-u nie interesuje. Te ciągłe podziały, rozłamy, a potem znowu ci sami ludzie powracają na łono PiS-u, ile to pomyj wylano na głowę Marka Jurka, a on teraz wraca do PiS-u, to samo było z Dornbaumem i my Polacy dajemy się na to nabierać, a jak przychodzi do konkretów, to kto broni Polaków w sądach? Nikt...
 • @Bogdan Goczyński 11:59:24
  Czerwoną Zarazą niech się Pan dla dobra własnego zdrowia kompletnie nie przejmuje, bo to jest typowy klakiernik lewackiego JarKacza (bezrefleksyjnie mu wtóruje nie tylko, kiedy ten w socjalistycznie antyobywatelskim duchu umacnia w Polsce okrągłostołowe partyjniactwo, ale równie bezkrytycznie traktuje wszelkie antypolskie wyskoki eurokołchozkie, aborcyjne, sodomistyczne tego KryptoKomucha), który jak przystało na sponsorowanego trolla ma za zadanie rozsiewać na tym portalu swoje Kaczystowsko-targowickie fekalia (które nie mają nic wspólnego z Polską Racją Stanu, ani tym bardziej z jakąkolwiek postawą prospołeczną).
 • "Posłowie zaś są jedynie marionetkami a Sejm maszynką do głosowania."
  W rzeczy samej, dlatego właśnie Jarek K. na szalomie24 stoi murem za chorą partiokracją, która sprawia, że Polaków nie reprezentuje dosłownie żaden Poseł i Senator w parlamencie RP, skoro dla nich jedynym Suwerenem w PRLu-bis są partyjniaccy Bossowie, którym muszą się w ławach poselskich i senatorskich wręcz ślepo podporządkować, jeśli tylko chcą marzyć o ponownej kadencji na Wiejskiej (dlatego właśnie nawet taki Jurek musiał swój honor zamieść ostatecznie pod dywan, gdy tylko stało się dla niego jasne, że bez mafijno-fiskalnego dofinansowania magdalenkowych partii z przymusowych danin antyspołecznych, nie ma nawet co myśleć o ponownym brylowaniu w reżimowo-koncesjonowanych mediach "salonowych").
 • "...tworzenie bodźców do emigracji i ujemnego przyrostu naturalnego..."
  Bingo! Jestem tego samego zdania, albowiem ta cała okrągłostołowa sitwa z PiS-o-PO-LiD/PSLu (ze swoimi Kowalowo-Ziobrowo-Palikotowymi przystawkami) działa zakulisowo tylko i wyłącznie w tym jednym kierunku, aby Polakom, aż do takiego stopnia obrzydzić beznadziejną wegetację w okupowanej - przez tą Kaczystowsko-półTuskowo-Kwasowo-Paplakową mafię - Polsce, co by o niczym innym nie myśleli, jak tylko o ucieczce za granicę, byle tylko jak najdalej od tego Kiszczakowo-Bolkowego bagna.
 • @Bogdan Goczyński 11:59:24
  Szanowny Panie Bogdanie porusza Pan ciekawe tematy. I na koniec ważny temat zdrady. Ale z najwyższą karą dla udowodnienia zdrady jest kłopot. Każdy składający przysięgę i przysięgający narodowi w wielonarodowym państwie, może okradać inne narody a być wiernym swojej przysiędze swemu 1 narodowi. Dlatego należy wrócić jak najszybciej do prawdziwej nazwy Polska i wtedy nie będzie możliwości składania dwuzncznych przysięg.
 • @goodness 15:58:07
  "Rzecz-pospolita", to faktycznie sformułowanie ni z d**y, ni z k**y, na które co jedynie mogli wpaść typowi AntyPolacy, chcący w ten sposób dodatkowo Narodowi Polskiemu jedynie "pospolitą rzeczą" umniejszyć.

  Aby Polska, była Polską musi się zwać ni mniej, ni więcej jako POLSKA.
 • Myślę, że sądownictwem i polityką "społeczną" obracają:
  starsi i mądrzejsi...
  W końcu gojów w naszym kraju ma być określona liczba.
  Ale nie to, że ja jestem pewny, bo może być tak, że to bezpieczniackie wathy wschodu i zachodu, którym zależy abyśmy się nie liczyli w regionie...
  100-tu procentowej prawdy się raczej nie dowiemy...
 • A autorowi tekstu bardzo dziękuję,
  dobry tekst, jasno klarownie i logicznie napisany...
  I proszę mimo wszystko uważać, bo chciałbym aby Pan pisał i działał dalej... Albo może wyjedzie Pan z powrotem do cywilizowanego kraju i stamtąd bezpiecznie będzie pisał... Dziwię się Panu, że będąc poza Polską wrócił. Ja bym jakimś sposobem próbował sprowadzić rodzinę do siebie, do cywilizowanego kraju... (wtedy kiedy była okazja)
  Przepraszam, może coś przekręciłem, może nie znam całkowicie Pańskiej sytuacji...
 • @Bogdan Goczyński 11:59:24
  Pańska publikacja potwierdza tylko skuteczność działania antypolskiej polityki, znanej od dawna jako Kulturkampf. Moje publikacje o szkoleniach polskich sędziów na niemiecka modle w OLG Braunschweig, o zaprowadzeniu, reaktywacji systemu Jugendamtow w Polsce i niemieckiego systemu komercyjnych rodzin zastępczych, zarządzanych z Niemiec na terenie Polski, o komercyjnych spółkach akcyjnych jak gAG Lazarus, zarządzająca 3000 dzieci pisałem w innym miejscu. Efektem tego jest to, że właściciel portalu zablokował czytelnikom dostęp do moich wszystkich publikacji.

  Zjawiska które pan opisuje, są wiec tylko efektem działania systemu przedstawicielskiego niemieckiej polityki w Polsce.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031