Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 291 komentarzy

Rządy psychopatów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wymiarowi „sprawiedliwości” przyglądam się od sześciu lat, od kiedy zabrano mi dzieci i zaczęto mnie nękać. Zacząłem analizować zachowanie tych ludzi. Stało się dla mnie jasne, że jest to zorganizowany system oszustw i destrukcji społecznej.

 

Wymiarowi „sprawiedliwości” przyglądam się od sześciu lat, od czasu, gdy zabrano mi dzieci i szajka ta zaczęła mnie nękać. Po początkowym oszołomieniu ordynarnymi oszustwami tych ludzi, zacząłem uważnie przyglądać się ich zachowaniu. Stało się dla mnie jasne, że mamy do czynienia nie z jednostkowymi patologiami, ale ze zorganizowanym systemem oszustw z silną podbudową ideologiczną. Owa ideologia jest szczególnego rodzaju. Jest to ideologia perfidnej destrukcji używająca pozytywnych terminów jak dobro dziecka i praworządność. Praktyczną realizację tych oszustw, ukazałem swojego czasu w artykule o kaście szwindlerów. Większość ludzi komentuje kolejne wybryki szajki czy też sekty, jak niektórzy ich zwą, jako objaw niekompetencji. Niedawne prymitywne manipulacje Trybunału Konstytucyjnego aby nie dopuścić do rozpatrzenia mojej skargi na usunięcie ławników z sądów karnych, trudno nazwać brakiem kompetencji. Podpisało się pod nimi bowiem aż czterech sędziów Trybunału a konsultowane było to zapewne w znacznie szerszym gronie. O tym, że było to działanie z premedytacją świadczy też prowokacja jakiej dopuszczono się w stosunku do mnie po ujawnieniu matactw Trybunału.

Innym przykładem dywersyjnego działania jest ostatnia historia ustawy refundacyjnej, która wywołała protesty lekarzy i zamęt w służbie zdrowia. Należy zauważyć, że wysokie stanowiska w państwie zajmują ludzie, których trudno byłoby posądzać o tępotę umysłową. Jest mało prawdopodobne, żeby nie zdawali sobie sprawy ze skutków swoich zachowań, a mimo to ich decyzje powodują chaos i niszczą ludziom życie. Bardziej zasadnym jest przypuszczenie świadomego działania. Nie jest to tylko moje zdanie. Internet pokazuje, że są inni myślący podobnie. Jak widać owa destrukcyjna siła przejęła nie tylko wymiar sprawiedliwości ale i inne struktury państwa.

Rodzina jest podstawą funkcjonowania i spójności społeczeństwa, dlatego stała się celem ataku. Jak pokazałem w moim artykule o skardze konstytucyjnej na kodeks rodzinny i opiekuńczy, prawo jest tak konstruowane aby pod byle pretekstem doprowadzać do skłócenia i rozpadu rodzin. Temu samemu służą tzw. Ośrodki Pomocy Rodzinie. Osoby, które miały z nimi kontakt w sytuacji kryzysowej, potwierdzają, że pod pozorem pomocy dąży się do skłócenia małżonków i rozpadu rodziny. Po „pomocy” ośrodka następuje ciąg dalszy, sąd rodzinny, psycholodzy, terapie i komornik ściągający alimenty. Przy okazji prowokuje się awanturę, fabrykuje oskarżenia i „sprawca”, zazwyczaj mąż i ojciec, dostaje wyrok, na początek w zawieszeniu. Daje to pretekst do nasyłania kuratora i dalszego węszenia w prywatnych sprawach. W ten sposób państwowa sitwa przejmuje kontrolę nad naszym życiem.

Z analizy wypowiedzi ministra sprawiedliwości czy zachowania się urzędników ministerstwa wynika jasno, że w Polsce ciałem sterującym ową destrukcyjną działalnością jest właśnie ministerstwo „sprawiedliwości”. Towarzyszy temu perfidna propaganda o działaniach dla dobra rodziny. Okazjonalnie włączam radio lub będąc u kogoś przypadkiem oglądam telewizję (u siebie pudła nie włączam). Z moją obecną wiedzą trudno oprzeć się wrażeniu, że w mediach panuje ścisła cenzura i że działają one według konkretnych wytycznych. Tekstów podobnych do tego tam się nie uświadczy. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby w ważniejszych ośrodkach bezpieka miała swoich ludzi. Widać to wyraźnie po jednostronności komentarzy i po tematach jakich unikają. Kilka lat temu była zresztą afera z dziennikarzem TVN, któremu zarzucano współpracę z wywiadem PRL a później z WSI. Owa „poprawność polityczna” dotyczy nie tylko mediów postrzeganych jako prorządowe ale także publicystów ostentacyjnie opozycyjnych w stosunku do establishmentu. Działania sitwy otwarcie mające znamiona dywersji społecznej i totalitaryzmu określane są przez nich jako głupota czy nadgorliwość. Tymczasem jest to realizacja ścisłego planu a jedynie pożyteczni idioci na niższych szczeblach wierzą w oficjalną propagandę.

Przed dwoma laty, gdy jeszcze miałem nadzieję, że politykom można coś wytłumaczyć, bywałem w Sejmie na komisjach sejmowych i spotykałem się z posłami informując ich o poczynionych obserwacjach. Spotykałem się ze zmową milczenia lub w najlepszym wypadku z pozornymi działaniami. Tak było na przykład z próbami wprowadzenia prawa narzucającego obowiązek wspólnego wychowywania dzieci przez obojga rodziców w przypadku rozwodu. Po dwóch posiedzeniach Komisji „Przyjazne Państwo” sprawę odłożono pod pretekstem konsultacji społecznych i ostatecznie o niej zapomniano. Później były jeszcze co najmniej dwie podobne inicjatywy ze strony opozycji z dokładnie takim samym skutkiem. Wniosek narzuca się sam. Obie strony polityki - rząd i opozycja, działają według wspólnych instrukcji uzgadnianych na wyższym szczeblu. Było to dla mnie oczywiste podczas ostatniej kampanii wyborczej do parlamentu. Mówiło się o niej, że jest bezbarwna. Być może było tak dlatego, że wybory były ustawione a przywódcy obu partii są marionetkami pociąganymi za sznurki przez te same ręce. Dlatego nie było wówczas dyskusji o najważniejszych sprawach jak antyrodzinna i antyspołeczna polityka państwa, czy kryzys energetyczny. Są to sprawy decydowane ponad głowami nominalnych polskich przywódców. Oczywiście zła sytuacja finansowa i energetyczna kraju były znane obu partiom i lepiej było o tym nie mówić bo poprawa nie była planowana.

Kilka lat temu znajomy urzędnik ministerialny powiedział mi, że to co obserwuje w swoim resorcie, to świadome zadłużanie kraju poprzez rozdmuchiwanie biurokracji. O złym stanie finansów Polski wiemy nie od dzisiaj. Rozsądny gospodarz w obliczu takiego długu starałby się ograniczyć wydatki i znaleźć dodatkowe dochody poprzez zwiększenie aktywności gospodarczej. Tymczasem „polski” rząd robi coś dokładnie odwrotnego. Przykładem jest choćby rekordowy koszt polskiej prezydencji UE i zwiększanie rozboju podatkowego. Do tej kategorii zalicza się też przedłużenie wieku emerytalnego przy jednoczesnej cichej stymulacji emigracji młodych, wykształconych ludzi.

Jest dla mnie oczywiste, że dążeniem tego (i nie tylko tego) państwa jest stworzenie rzeszy posłusznych, tępawych niewolników, którzy mają płacić olbrzymie podatki w zamian za obietnicę emerytury. Biorąc pod uwagę przedłużenie wieku emerytalnego, mamy duże szanse aby realizacji tej obietnicy nie doczekać. Służba zdrowia dba o to bardzo gorliwie. I nie jest to kwestia zwiększenia nakładów na lecznictwo, ale wręcz odwrotnie. Znacznej części „nieuleczalnych” chorób można się bowiem w prosty sposób pozbyć, najpierw jednak należałoby pozbyć się służby „zdrowia” w obecnej formie.

Nie mam wątpliwości, że mamy do czynienia ze spiskiem bezwzględnych psychopatów, którzy czerpią satysfakcję z oszustw, manipulacji i dręczenia ludzi. Ich rządy są możliwe dzięki spolegliwości szarych mas ludzkich. Minimum tego, co można zrobić wobec zakusów psychopatów, to ignorować ich i bojkotować pod każdym możliwym względem. Przynajmniej warto spróbować. Wszystkich nas nie zamkną.

Bogdan Goczyński

KOMENTARZE

 • @autor
  Cóż więc robić? Strzelać?
 • @carcajou
  Może strzelać do nich tak jak skunksy, żeby ludzie się od nich odsuwali? A tak poważnie to najlepiej bojkotować sądy i nie chodzić do nich z jakąkolwiek sprawą. Z wariatami się nie rozmawia.
 • @ZeZeM.
  Pozdrawiam również.
 • @Bogdan Goczyński
  Mam 2 sprawy, ale co wolę domagać się "sprawiedliwości" i ew. zapłacić (nie wiadomo za co) niż wylądować na Służewcu, jak ty. To wariaci decydują czy chcą z nami rozmawiać czy nie, bo to po ich stronie jest argument siły.
 • @carcajou
  Argument siły mógłby być po naszej stronie w przypadku solidarnego bojkotu
 • Carcajou
  Szczęściarz z Ciebie. Niektórym odmówiono "płatności" i czeka ich "skierowanie na wczasy". Prawdopodobnie w czwartek zjawię się we stolycy to możemy wymienić doświadczenia...
 • @Bogdan Goczyński
  Z kim robić bojkot? A może inaczej - w czyim interesie i pod czyją flagą?

  "Dlaczego większość społeczeństwa dokonała i dokonuje takiego a nie innego wyboru, dlaczego się nie buntuje wobec na przykład niesprawiedliwości? - zapytał jeden z blogerów na S24. I sam sobie odpowiedział: z niewiary w możliwość zmian. Ja do tego dopowiem – a w tym z niewiary w bezinteresowność opozycji. I nie chodzi tutaj o to (czasem moi oponenci wysuwają taki „zarzut”), że opozycja dąży do przejęcia władzy, bo takie właśnie JEST zadanie opozycji, ale o ogólne przekonanie, jak mi już niejednokrotnie tłumaczono, że działacze opozycyjni usiłują na ogniu walki o sprawiedliwość i odbudowę państwa upiec przy okazji, a może nawet przede wszystkim, swoją pieczeń. Że na przykład dlatego się okopują, żeby nowi, z tych do tej pory nieprzekonanych, którzy właśnie przejrzeli, nie zagrozili im i nie wysadzili z pozycji , które zdobyli w tzw. drugim obiegu."

  http://m.raysky.salon24.pl/381342,wtrety-6-swinie-i-barany
 • @WojtekCy.
  Dasz sobie radę beze mnie. W czwartek mam sąd i na 100% zaocznie 2500 zł w plecy, a potem idę wypić ...
 • Carcajou
  Widzisz, zamiast wypić, podlej alkoholem Sąd, szybciej spłonie:)))
  fakt, jakoś sobie radzę i mam pomysł dla Lasu. Napiszę ci jutro.
 • @WojtekCy.
  Jak dla LS to pisz :)
 • @Bogdan Goczyński 21:42:16
  niestety, wariaci ze wszystkich stron, i czasem trzeba zaryzykować i pójść do jednego, aby przywołał do porządku drugiego.
 • "mamy do czynienia ze spiskiem bezwzględnych psychopatów,
  którzy czerpią satysfakcję z oszustw, manipulacji i dręczenia ludzi. Ich rządy są możliwe dzięki spolegliwości szarych mas ludzkich. Minimum tego, co można zrobić wobec zakusów psychopatów, to ignorować ich i bojkotować pod każdym możliwym względem. Przynajmniej warto spróbować. Wszystkich nas nie zamkną."

  nie tylko psychopatów, co przede wszystkim cwaniaków, którzy chcą żyć kosztem innych, taka nowa antyszlachta.

  niestety, w Polsce nawet w stanie wojennym nie udało się bojkotować prasy.

  Jesteśmy narodem sobków, którzy mają wszystko gdzieś oprócz swojej miski. Zupełnie nie rozumiem, jak nam udało się kiedyś odzyskać niepodległość. Pewnie marszałek miał grupkę fanatyków i wtedy to wystarczyło. Teraz nie wystarczy.
 • podporządkowanie człowieka normalnego osobnikom psychicznie nienormalnym działa na jego osobowość traumatyzująco
  *
  "Kiedy psychopaci zdobywają władzę i dobrobyt — a więc stają się patokracją[iii] — stają się skłonni do uznania siebie za kryterium normalności, a tym samym ludzi normalnych za wadliwych."[iv]

  Postsowiecka, agenturalna władza w PRL-bis, nienawidząc uczciwej oraz myślącej części społeczeństwa — sama działa jako znacząca siła destruktywna w państwie. Jest to postsowiecka i postkomunistyczna agenturalno-mafijna i antynarodowa władza. Jest to władza tworząca swój "światek o swoistych prawach i obyczajach”, w jakim odbieranie instrukcji przez posłów PO od mafii w czasie spotkań na cmentarzu — nie jest kryminalnym czynem prawnie zabronionym, nie jest także i aferą hazardową. Jest to postsowiecka władza, działająca jak władza sowiecka, a więc władza gotowa nawet do "wyrzynania watah”, byleby tylko — nawet za cenę zniszczenia państwa oraz Narodu — utrzymać się przy ukochanej przez nich władzy…

  Właśnie w ten sposób psychopatyczni przywódcy PRL-bis "odkrywają swoje odmienne sposoby działania i walki o byt" — o czym szerzej pisze Andrzej M. Łobaczewski w znakomitej "Ponerologii Politycznej."

  ————————
  Zob.: http://salski.nowyekran.pl/post/27013,kiedy-psychopaci-zdobywaja-wladze-i-dobrobyt-staja-sie-sklonni-do-uznania-siebie-za-kryterium-normalnosci
  *
 • @interesariusz
  Ale pojechałeś ! Tak, na pewno nie wystarczy.
 • racja Panie Bogdanie
  chciałoby się pomóc ale nie wiadomo komu zaufać ,jest coraz gorzej.
 • 5*****
  ...głupota ludzka, nie jako obraźliwe poniewieranie drugim człowiekiem, ale jako opis jego (cyt.) "niewydolności umysłowej", to klucz do odpowiedzi "dlaczego" jest jak jest. Nie dlatego, jakoby jakaś "inteligencja" chroniła przed demoralizacją lub chorobami psychicznymi (bo nie chroni), ale dlatego, że wystarczy czemuś nadać formę drukowaną, a już w to wierzymy (bo - cyt. "przeczytałem w książce, w gazecie"). Samo wydrukowanie czegoś wystarczy, by uświęcić dany idiotyzm, uczynić go prawdą - a jak jeszcze ktoś kto pisze bzdury "jest po studiach"... to dopiero jest od razu "autorytet", chociaż nie wiadomo jakim cudem dany osobnik zdał maturę...
  Pozdrawiam,
  Dariusz R. Bojda
 • @Andy-aandy
  Dzięki za komentarz i link. Celem mojej skargi konstytucyjnej w sprawie ławników, było między innymi to aby sądy składały się z ludzi normalnych. W tej chwili są zdominowane przez psychopatów. W rozmowach w NE proponowałem zorganizowanie normalnego sądu chociażby symbolicznego i dla demonstracji. Można by poprowadzić jakąś sprawę. Pomysł nie został jednak podjęty a sam tego nie zrobię.
 • 3 cele zadymy z lekami
  W komentarzach dotyczących zamieszania z ustawą publicyści wskazują 2 główne cele ustawy min. Kopacz.
  |
  1. Oszczędności
  |
  2. Bat na lekarzy
  |
  Jest trzeci powód, skrzętnie pomijany:
  |
  3. Eutanazja
  |
  Nikt o tym nie pisze, a wydaje się to być oczywiste, czy to jest temat tabu?
  |
  Wiek emerytalny: Moim zdaniem powinien zostać zniesiony. Ludzie już pracują do śmierci i w najbliższej przyszłości właśnie tak będzie. Na emeryturę będą mogli iść tylko ci, którzy zarobią, zainwestują, odłożą. Zapomnijcie o emeryturach, jeśli nie macie własnych pieniędzy (albo raczej: dóbr trwałych, złota, nieruchomości, dzieł sztuki, przedmiotów dla których prawdopodobieństwo zagrabienia przez Państwo jest najmniejsze, a inflacja nie zje ich wartości). | Chaos
 • @All
  Człowiek czuje się bezsilny w takich sytuacjach.
  http://vrota.pl/2012/01/renata-szot-skazana-na-amputacje-zmien-ten-wyrok-nie-badz-obojetny-chociaz-podaj-dalej/
 • @Bogdan Goczyński
  Warto wyselekcjonować sprawy i uznać pierwszą wspólną niecierpiącą zwłoki do załatwienia.
  Centrum pogardy człowiekiem potęgują, Gwałcone Demokratyczne Wybory Powszechne. Fałszywość oczywista bez szanowania i zapisania godności posiadania „Prawa Sprzeciwu” każdego wyborcy. Ta sytuacja, tworzy bezprzedmiotowość zwierzchniej władzy Narodu, art. 4. Konstytucji RP. Jeśli chcemy godnie być traktowani to musimy wywalczyć Wybory Powszechne Bez Ograniczania Demokracji i godne prawo dla każdego wyborcy TAK, NIE, WSTRZYMANIE GŁOSU.
 • @BrodaczOlo 17.01.2012 10:57:05
  eutanazja

  oczywiste, nie wydłuża się wieku emerytalnego w sytuacji bezrobocia, to jest przecież oczywiste dla każdego robola, tylko nie dla premiera.

  Oznacza to późniejszą wymianę kadr,

  albo bezrobocie przed emeryturą, czyli EUTANAZJĘ PRZED EMERYTURĄ !

  i o to właśnie chodzi.
 • @Bogdan Goczyński
  Szanowny Panie, opisuje pan zaobserwowaną powierzchnię zjawiska a właściwie już skonsolidowanego systemu przeniesionego z Niemiec do Polski, systemu znanego od dawna pod nazwą Jugendamt, (Lebensborn), systemu totalitarnej partyjniackiej, komercyjnej kontroli społeczeństwa od chwili poczęcia i rejestracji w sali porodowej. Protesty przed Sejmem z moim udzialem niic nie daly.

  Ustawa przeciwko przemocy, majaca na celu zwalczanie polskich rodzicow jako najwiekszego zagrozenia dla ich wlasnych dzieci, zostala nie bez powodu poparta przez większość posłów wiedzących o tym, ze kazde odebrane rodzicom dziecko to kilka tysiecy miesiecznie do kasy zaprzyjaznionych z partia domów dziecka lub komercyjnych rodzin zastępczych. Mających zapewnic godne zycie bezrobotnym partyjniakom bez wyksztalcenia i zawodu. Trzeba tylko na poczatek rozbic rodzinę.

  Zupelnie niepotrzebnie nazywa pan te sprawy jako nienormalne i patologie, skoro jest to państwowy system, chciany przez większość. Dlatego byl pan traktowany tak jak pan to opisal.

  Poruszanie tych spraw jest niebezpieczne, skoro pan Janke ukryl podwojnie moje teksty na ten temat. Sa one jednak do odczytania dla detektywów i koneserów S24.

  Obecnie nastepuje rozdanie transgranicznych transportow dzieci oraz rozdanie o adopcje za ktore sie w Niemczech daje do kieszeni 20 do 40 tysiecy euro pracownikowi, azeby połowę tych pieniedzy otrzymac z powrotem w postaci swiadczen socjalnych "od panstwa".

  www.rpdd.eu
 • @Bogdan Goczyński
  .
  Potwierdzam spostrzeżenia Autora, jednak dodam że ten zakres widzenia Władzy nie wystarczy. Trzeba poznać historię w tym zakresie. Przynajmniej historię nowożytnej demokracji, jej przyczyny, sposób i kształt założenia.

  W skrócie, mechanizm władzy polega na wiedzy o naturalnej bezwolności mas i wypracowanymi w tym kierunku metodami sterowania. Skutkiem czego (tej statystycznej bezwolności) ukrycie czegoś, lub sprzeciw Władzy nie potrzebuje żadnych nakładów energii, wystarczy brak odpowiedzi i to wszystko. Nie trzeba niczego więcej, jeżeli natomiast jest „coś więcej” to już cała sprawa w całości jest kreacją władzy.

  Zrozumienie tej łatwości sterowania masami, pozwoli rozszyfrować strukturę, metody i cele rządzących. Pozwoli zrozumieć np. tworzenie państw, organizacji, przeprowadzanie kontrolowanych (wszystkie) wojen itp. I co ważne, zrozumieć rolę tajnych służb w aparacie władzy.

  Nie należy walczyć z władzą w przestrzeni przez nią wytworzonej, ponieważ ta dostrzegalna jej cześć także po to została stworzona. Nie kopać się z koniem, bo oni chcą aby ci co więcej rozumieją właśnie to robili.

  Co robić? Przypomnijmy sobie sukcesy naszych lotników w Bitwie o Anglię. Podstawą było wzniesienie się wyżej od przeciwnika.

  Władza to las, którego nie ogarnie się, nie zrozumie przebywając wewnątrz. Trzeba się wzbić wyżej żeby zrozumieć.

  Na koniec coś na pociechę:

  Poza swoim mechanizmem, Oni są głupi. Owszem inteligentni wg, swoich
  kryteriów, ale tak naprawdę głupi jak ........ (ze Szwejka).
 • Okupujemy sądy! Occupies the Courts!
  20 stycznia 2012 - Okupujemy sądy!
  Wezwanie do działania

  http://movetoamend.org/sites/default/files/occupy-the-courts.jpg
  http://movetoamend.org/occupythecourts


  http://www.youtube.com/watch?v=dTS2o8WQIKQ&feature=player_embedded#!
 • Sądy Kapturowe w Polsce !
  Sądy Kapturowe w Polsce i terror prokuratorski rozmowa z J.Jachnikiem nt.spotkania z RPO w Katowicach .

  https://www.youtube.com/watch?v=e60LJGCFA-Q
 • mafia
  Tak jak w historii, ale przede wszystkim obecnie, „mafia sądowa” (*) jest niezwykle pożyteczna, a wręcz nieodzowna dla władzy, która posługuje się nią w poskromnieniu krnąbrnych i opornych obywateli, przy współudziale aparatu ścigania .....

  http://aferyprawa.eu/Sady/Mafia-tajna-zorganizowana-grupa-przestepcza-czyli-m-in-sadownictwo
 • Dz. U. 1920 Nr 11 - o odpowiedzialności urzędników państwowych -
  O sędziach - ku pamięci i o co powinniśmy zabiegać!

  Po zaborach swych ziem, II RP od zarania swych dziejów borykała się ze
  znacznymi trudnościami wynikającymi z poważnych różnic systemów, ustrojów i mentalnych społeczeństwa. Posiadała niespójne systemy sądownictwa, komunikacji i transportu, nadmienię tylko iż posiadała aż trzech Ministrów Sprawiedliwości, odrębnych dla każdego zaboru. W sytuacji ogromu bezprawia konieczne było zmaganie się z korupcją w sądownictwie, z czym II RP uporała się w ciągu 5 lat,
  wprowadzając stosowne przepisy prawa, zaczerpnięte z prawa rzymskiego, uznające korupcję za zbrodnię i nakazujące rozstrzeliwać każdego sędziego, któremu udowodni się uzyskiwanie korzyści majątkowych za przychylne werdykty [Dz. U. 1920 Nr
  11 - o odpowiedzialności urzędników państwowych]. Niestety III RP dotąd nie uporała się z tym problemem, chociaż od odzyskania niepodległości minęło już ponad 22 lata.

  Wniosek: trzeba przywrócić lub na nowo uchwalić taką ustawę!

  pozdrawiam
 • Kara śmierci dla urzedników państwowych ( sedziów ) przez rozstrzelanie
  Dz.U. 1920 nr 11 poz. 60
  Ustawa z dnia 30 stycznia 1920 r. w przedmiocie odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku.
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19200110060
 • @Boa
  Dzięki za genialny link. Przy zastosowaniu tej ustawy znaczna część obecnych sędziów musiałby być rozstrzelana. Jednak, jak każde prawo stanowione, ustawa owa nie jest wystarczająco ogólna. W stosunku do sędziów i polityków (owych pochodzących z wyboru) powinno być szczególnie surowa karane działanie w złej wierze, chociaż niekoniecznie dla odniesienia korzyści majątkowej. Przyczyną działania w złej wierze mogą być pobudki ideologiczne, np. lojalność w stosunku do innego narodu, inaczej mówiąc zdrada. Przypuszczam, że w Polsce znaczna część wysokich urzędników zalicza się do tej kategorii. W krajach anglosaskich działanie w złej wierze przez sędziego, czyli "perversion of the course of justice" skutkuje teoretycznie dożywociem a co najmniej kilkunastoma latami za kratami. W Polsce na podstawie tego prawa należałoby wsadzić wszystkich sędziów, gdyż manipulacje procesem to norma. Przykładem jest chociażby zachowanie się sędziów TK w mojej skardze konstytucyjnej.
 • POWINIEN PAN WIEDZIEĆ
  Że doktor Kwaśniewski nie jest godny zaufania. Główny powód - odrzuca główną treść chrześcijaństwa, przez promowanie materialistycznego punktu widzenia na świat. Przykładowo - sugerując, że bogowie biblijni, którzy prowadzili Izraelitów przez pustynię dawali im mannę produkowaną przy użyciu jakiegoś cudu techniki, opartego o mały reaktor jądrowy. Energia miała służyć skraplaniu wody, o ile dobrze pamiętam. Jest to powtarzanie Danikenowskich koncepcji.

  W związku z tym należy być ostrożnym w przyjmowaniu tego, co pisze. Może mu po prostu zależeć na pieniądzach i stąd przedstawia "rewolucyjne" treści, aby wzbudzić zainteresowanie.
 • @space 17:27:26
  Przez chwilę miałem mroczki w oczach! Czy dr Kwaśniewski może być niekompetentny tylko dlatego, że podał jakis fragment z biblii o mannie i jej wytwarzaniu a Wam nie pasuje to do Waszych poglądów?
  Najwyższy czas abyś sobie uświadomił jak bardzo jesteś okaleczony przez religię.
  Dr Kwaśniewski czasem mija się z prawdą, ale nikt z doktorów tyle dobrego jeszcze nie zrobił co właśnie Kwaśniewski.
  Musisz pamiętać, że człowiek biblijny został stworzony jako NIEWOLNIK do ciężkiej pracy w tzw. RAJU! Do kopania rowów melioracyjnych, do zbioru upraw rolniczych, do przenoszenia towarów itd.... a jak kościół zamulił ci całkowicie rozum, to raczej tym nie masz się co chwalić. Religi i Wiara to dwa różne bieguny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031