Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 291 komentarzy

Maseczkowy szwindel

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rzeczywista wiedza na temat maseczek covidowych raczej nie dociera do szerszych kręgów społecznych i kwestią jest czy trafia ona do ograniczonych umysłowo decydentów, którzy spuszczają z łańcucha psiarnię dla egzekwowania arbitralnych nakazów.

O maseczkach a raczej bezsensie ich noszenia powiedziano już wiele. Wydaje się jednak, że wiedza ta nie dociera do szerszych kręgów społecznych i należałoby zastanowić się czy trafia ona do ograniczonych umysłowo decydentów, którzy spuszczają z łańcucha psiarnię dla egzekwowania arbitralnych nakazów, a których jedynym celem jest przemiana ludzi na obraz i podobieństwo ich samych (tzn. polityków-decydentów).

Ostatnio, czytając kolejny artykuł na temat koronawirusa zadałem sobie trud sprawdzenia w internecie, co sądzono o maskach przed „pandemią”, zanim rzeczowe informacje zostały zastąpione przez covidową propagandę. Okazuje się, że takie badania były i dotyczyły one masek używanych przez chirurgów podczas operacji. Praktyka ta jest bowiem powszechna ale pojawiały się głosy podające w wątpliwość jej sens. W dwóch publikacjach zamieszczonych w naukowych czasopismach - z czerwca 2015 i stycznia 2019, przedstawiono statystyki infekcji pooperacyjnych dla grup pacjentów od kilkuset do kilku tysięcy. W żadnej z prób nie stwierdzono istotnej różnicy w częstości zakażeń pomiędzy grupami operowanymi przez personel z maskami i bez masek. Co więcej, w każdym badaniu częstość infekcji przy użyciu masek była lekko wyższa niż w kategorii bezmaskowej, jednakże różnice były w granicy błędu statystycznego.

Można oczywiście powiedzieć, że maski chirurgiczne są inne, niż te bawełniane, będące w pospolitym użyciu. Sądzę jednak, że są one bardziej doskonałe i powinny bardziej skutecznie powstrzymywać transmisję patogenów.

We wspomnianych artykułach skupiono się na infekcjach wśród operowanych pacjentów, pomijając potencjalne negatywne efekty zdrowotne wynikające z samego noszenia masek dla personelu szpitalnego. Żeby nie powtarzać się, więcej na ten temat można przeczytać pod załączonym linkiem.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Otóż rzetelna wiedza na temat masek jest ogólnie dostępna i trudno wyobrazić sobie żeby decydenci w osobie Ministra Zdrowia czy Głównego Inspektora Sanitarnego jej nie posiadali, tym bardziej, że mają doradców, których zadaniem jest zdobywanie i analiza wspomnianych informacji. Jest zatem oczywiste, że społeczeństwo jest ofiarą gigantycznego oszustwa. Pytanie tylko - w jakim celu?

Bogdan Goczyński

Więcej na ten temat:

Unmasking the surgeons: the evidence base behind the use of facemasks in surgery

A Survey among Plastic Surgeons Wearing a Mask in Operating Room

Druga fala epidemii nadchodzi

Maseczki zakładane na twarz są silnie toksyczne

 

 

KOMENTARZE

 • ***
  Od dawna wiadomo, że wymóg noszenia maseczek zasłaniających usta i nos aby zmniejszyć szansę na przenoszenie SARS-CoV-2 powstał po to, aby zwolennicy teorii spiskowych mieli nowy temat do rozważań. :D
 • Afera maseczkowa sie skonczy po wyborach w USA.
  Zostala wywolana przez bolszewicka partie w spolce z Chinami by zrobic Trumpowi na zlosc i miec na niego wyborcze haki.
 • A ja nie chcę aby dentysta pochylający się nade mną pluł na mnie
  pytlując językiem jak najęty, stąd popieram maski. Chirurdzy, czy inni lekarze, też jak gadają to ich plucie czy kichanie nie służy chorym.
 • @Anna-PK 16:32:23
  Czyli co? Należy paradować w namordniku wszędzie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:44:38 Jak ktoś chce, ja nie zabraniam.
  Wskazane jest noszenie masek przez tych ludzi, których mowa jest "płynna", tzn. pryskają śliną kiedy mówią.
 • @ Autor - 5*
  Szumowski - Maseczki nie chronią !!! Wywiad RMF FM
  https://www.youtube.com/watch?v=MK4YVY05w8k&feature=emb_logo
  ________________________

  Uwaga!

  Rozporządzenie Rady Ministrów nakazujące zasłanianie ust i nosa oraz wszystkie jego kolejne, późniejsze, mutacje odnoszą się do tej samej delegacji ustawowej:

  Dz. U. 2008 Nr 234 poz. 1570
  U S T AWA z dnia 5 grudnia 2008 r.
  o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

  Click to access D20081570Lj.pdf


  Art. 46b. W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić (…) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie.

  W dalszym ciągu pozostaje w mocy Art. 31 Konstytucji RP

  p3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
  _________

  Nikt zatem nie może wymagać od osób zdrowych zasłaniania ust i nosa. Każdy kto chce to wymusić łamie prawo.

  Wymóg zasłaniania ust i nosa, czyli ograniczenie praw może nastąpić w drodze ustawy o stanie klęski żywiołowej, ale takiej ustawy rządzący w IIIRP reżim nie wprowadził.

  więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/08/06/nie-ulegac-syjonistycznej-propagandzie-covid-19/comment-page-1/#comment-187400
 • @Rzeczpospolita 18:22:07
  Dzięki za link z Szumowskim. Potwierdza on tezę mojego artykułu.
 • Dzisiaj w USA wielkie poruszenie; liczba ofiar koronawirusa
  już osiągnęła liczbę 200 tys. Sezon wyborczy owocuje dyskusjami kto temu winien i co dalej robić. Prezydent Trump oskarża Chiny, zaczynają się organizować państwa aby ponosić koszty produkcji szczepionki.
  WHO odnotowuje, że USA, Chiny i Rosja nie chcą dołożyć się do składek i pracują nad szczepionką indywidualnie.

  Innym problemem są szkoły i uczelnie wyższe; co jakiś czas ktoś podaje o wykrytych ogniskach zakażenia. W UK jest zaostrzenie przepisów i jest godzina policyjna.

  Mnie maseczki nie przeszkadzają, na naszym osiedlu nikt ich nie nosi. Maseczkę zakłada się przed drzwiami sklepu bo w oknie jest napisane, że bez maseczki nie można wchodzić. Takie zakupy w moim przypadku trwają 1/2-1 godz. na tydzień. Taki problem jakoś przeżyję bez większych komplikacji.

  W tym układzie akurat problem maseczek jest najmniej ważnym, aby się zastanawiać czy działają, czy nie działają.
 • @autor Czy to tylko szfindel?
  To są znane rzeczy w świecie naukowym i udokumentowane niepodważalnie. Sam gdzieś mam w moim bałaganie informatycznym raport publikowany przez CDC (na zlecenie) opisujący analizę statystyczną skutków stosowania masek przez chirurgów w USA. Badaniu poddano kilkuset chirurgów i wnioski są szokujące dla przeciętnego człowieka. Chirurg pracujący (ciężko) w masce ok 4 godzin dziennie ma blisko 20% niedotlenienie organizmu, obniżoną znacznie odporność immunologiczną i żyje prześwietnie krócej o 6-12 lat krócej niż lekarze którzy nie stosują masek. Niestety z nastaniem operacji covid19 publikacja została usunięta ze stron CDC i to mówi wszystko o intencjach...
 • @Anna-PK Czy Istnieje Osłona Chroniąca Dzieci Przed Szalonymi Dorosłymi?
  .


  !!! Tak zapewne troszczy się o swoje dzieci i wnuki Anna-PK !!!

  "Dystans społeczny płaczącego dziecka.
  Czy karmią dzieci butelką przymocowaną do 2-wu metrowego patyka?
  Czy będą mieli zdeformowane głowy?
  To jest prawdziwe szaleństwo."
  !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=AwwwaduO5Gw&feature=youtu.be


  Komentaże:

  "W świecie, w którym informacje są na wyciągnięcie ręki, jesteśmy coraz bardziej ogłupieni... jak to wyjaśnić?"


  "To tylko kolejny dowód na to, że ludzka głupota nie zna granic."

  "Mogą przestać płakać, jeśli głupie tarcze zostaną usunięte, aby przestać wiązać ich niezrośniętą czaszkę."

  "Nie ma to jak deformować ich głowy."  "Wczesne uwarunkowanie ... ludzkie doświadczenie, stado będzie bronić własnego zniewolenia."


  "To najbardziej niepokojąca rzecz związana z wirusem Wuhan, jaką widziałam.
  Mam dzieci w domu, żeby mogły unikać masek siedząc przez cały dzień w szkole .
  Nie ma mowy, żebym pozwoliła noworodkowi mieć osłonę twarzy.
  Albo być samym w gondoli, a nie w moich ramionach."


  "Dziękuję Bogu, że nie urodziłem się dzisiaj."


  "To obrzydliwe… wszyscy płaczą… to dzieci zawsze cierpią… hm"

  Zszokowany nie do uwierzenia. Jakimi obrzydliwymi ludźmi jesteśmy ZROBIENI."


  "Matki, które pozwalają na to znęcanie się, powinny mieć założoną plastikową torbę na głowę i zawiązane wokół szyi.
  Nie nadają się na troskliwą matkę. NIE jest to normalne ani bliskie normalności lub do zaakceptowania."


  "Kiedyś istniała granica, której ludzie przy zdrowych zmysłach nie przekraczaliby.
  Ta linia jest coraz bardziej popychana w złym kierunku, ponieważ po prostu brniemy dalej, aby się nie wychylać i sumiennie po prostu akceptujemy to, co mówią nam autorytety.
  Nie wspieram już tego program więcej."


  "To jest naprawdę niewiarygodnie głupie i doprowadzające do szaleństwa."


  Zawiązywanie i wzmacnianie więzów rodzicielskich między dzieckiem I matą - Ciekawe jak mocne? - Czy dziecko odróżni twarz matki i rodziny od bandytów: lekarza i pomocnej?

  https://imagesvc.meredithcorp.io/v3/mm/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.onecms.io%2Fwp-content%2Fuploads%2Fsites%2F20%2F2020%2F04%2F10%2Fbaby-shield.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 02:07:22 Proszę nie robić błędów ortograficznych.
  //Komentaże:
  "W świecie, w którym informacje są na wyciągnięcie ręki, jesteśmy coraz bardziej ogłupieni... jak to wyjaśnić?"//

  KomentaRZe, należy pisać przez "rz"
 • @Anna-PK A co ma wspólnego ortografia z powyższym komentarzem?:) - A błędy zrobiła Artificial intelligence (AI), czasem zwana
  inteligencja maszyn, ta sama co steruje COVID-19 i teroryzuje KORONA Vi(p)Rus-em.


  Ty piszesz ortograficznie, ala bez sensu, a inni piszą nie ortograficznie, ale z sensem - mądrze!! - jak to wyjaśnić?


  Ty zapewne mówisz sztucznym językiem zwanym literackim i gadasz głupoty i kłamstwa, a inni mówią Polską gwarą, ale z ich ust wychodzi prawda i mądrość!! - jak to wyjaśnić?  A to proste!

  Jest takie stare Polskie powiedzenie: "Uczona, a gamoń!"


  A tu wystarczy i trzeba wszystko rozważać tylko na chłopski rozum!


  https://img14.dmty.pl//uploads/201110/1318538445_by_agusia41_600.jpg  Bogumił Boguchwał
 • Ograniczeni umysłowo są ci
  którzy mówią o bezsensie noszenia maseczek przez obywateli, równocześnie nie ględząc, o bezsensie noszenia maseczek przez lekarzy.

  Jakim prawem krytykuje się dążenia ludzi do zapewnienia sobie maksymum bezpieczeństwa.
 • @Anna-PK 16:32:23
  jak również osobnik w kolejce do kasy, też niech na mnie nie pluje.
 • @Anna-PK 23:10:25 *****
  "problem maseczek jest najmniej ważnym, aby się zastanawiać czy działają, czy nie działają."

  przypominam na czymś ważnym, powstawaniu nowej żelaznej kurtyny,
  https://interesariusz.neon24.pl/post/157773,ruskie

  być może kurtyna rozdzieli obszary o różnej skali depopulacji.
 • @Onkilon 00:22:08
  to ciekawe, znajomi chirurdzy pracowali w maseczkach znacznie dłużej, około 12 godzin w klinice, z czego ponad połowa czasu, to sala operacyjna, i żyli długo i szczęśliwie,

  widać, w USA mają szkodliwe maseczki.
 • @interesariusz z PL "Ograniczeni umysłowo są ci..."
  .  https://m.neon24.pl/e5e553a7ed23f64c74e3df0f51b3131a,14,0.png  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031