Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 291 komentarzy

Prezydent Duda a szafa pancerna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

20 maja Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy “antyprzemocowej”. Nie wiem, czy wiedział co podpisuje. Jeśli tak, to stawia go to w bardzo złym świetle. Jeśli nie wiedział, to nie powinien sprawować swojego urzędu.

Nie tak dawno,20 maja, Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy antyprzemocowej, na mocy której rzekomy sprawca przemocy będzie natychmiast usuwany z domu z zakazem powrotu. Decyzję w tej sprawie będzie podejmować policja lub Żandarmeria Wojskowazależnie od okoliczności.

O tak zwanej przemocy domowej pisałem wielokrotnie i pokazałem, że oskarżenia tego typu są niejednokrotnie fabrykowane a celem jest rozbicie rodziny i pozbawienie jej podstaw materialnych. Nie bez znaczeniajest też sianie chaosu i wrogości wśród ludzi oraz uniemożliwianie im normalnego życia. Proceder ten ma miejsce z pełną świadomością inicjatora ustawy, czyli obecnego ministra „sprawiedliwości”.

Zastanawiam się jedynie jaka jest w tym rola Prezydenta i czy zdawał sobie sprawę z tego co robi. Przypomniał mi się przy okazji film z lat siedemdziesiątych, opowiadający historię o młodym, ambitnym chłopaku ze wsi, którego uczyniono kierownikiem budowy bez jakichkolwiek kwalifikacji i doświadczenia. Któregoś dnia dostał on do zatwierdzenia plan konstrukcji rzekomego budynku, który bez wahania podpisał. Problem polegał na tym, że jego pracownicy w rzeczywistości podsunęli mu projekt szafy pancernej.

Nie wiem na sto procent, czy Prezydent Duda wiedział co podpisuje. Jeśli wiedział, to stawia go to w bardzo złym świetle. Jeśli nie wiedział, to nie powinien sprawować swojego urzędu.

Swojego czasu Andrzej Duda był wiceministrem w ministerstwie Zbigniewa Ziobry, więc mógł dość dobrze poznać jego osobowość oraz skłonność do kłamstw i manipulacji. Dlatego powinien wykazać daleko idącą ostrożność w zatwierdzaniu chorych pomysłów swojego byłego szefa.

Na miejscu Prezydenta po otrzymaniu takiej ustawy do podpisu, wysłałbym na Aleje Ujazdowskie 11, karetkę pogotowia z kaftanem bezpieczeństwa, aby zawiozła Ziobrę do podwarszawskich Tworek. Byłoby to z pożytkiem dla społeczeństwa a Panu Dudzie oszczędziłoby kompromitacji. Chyba, że jednak Prezydent nie wiedział co czyni? W takim razie powinien towarzyszyć ministrowi w podróży.

Bogdan Goczyński

KOMENTARZE

  • @bogdangoczyński
    Czy mógłby Pan zacytować paragrafy tej ustawy, na mocy których właściciel lub współwłaściciel domu będzie decyzją policji z niego usuwany bez prawa powrotu na podstawie podejrzenia o przemoc wobec żony, kochanki, konkubiny, swojego dziecka? Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ojciec za danego dziecku klapsa (przemoc, a jakże) dożywotnio lądował pod mostem.
  • @viridiana 16:14:08
    Mnie też nie chciało się wierzyć, że rodzina, której zapewniałem byt i to na dobrym poziomie, oskarży mnie o znęcanie się a "niezawisłe" łajdackie sądy i prokuratura owe jawnie fałszywe oskarżenia potwierdzą. W tej ustawie nie chodzi o dobro rodzin, ale o bandycki rabunek mienia. Większość ludzi słucha szczekaczek rządowych i ogląda telewizję i wierzy sączącej się stamtąd propagandzie. Odnośnie szczegółów proszę sprawdzić w internecie. Na początek byle krawężnik będzie mógł człowieka wyrzucić na 14 dni, a "niezawisły" sąd może to przedłużyć w nieskończoność.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031