Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 291 komentarzy

Krzywoprzysiężny minister

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Anglii za fałszywe zeznania idzie się do paki, w Polsce zostaje się ministrem sprawiedliwości.

Jakiś czas temu natknąłem się w Internecie na ciekawy artykuł na temat wiarygodności Zbigniewa Ziobry. Jest tam mowa o składaniu przez obecnego Ministra Sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobrę, fałszywych zeznań. Sprawa dotyczy historii z 2007r, tzw. afery gruntowej, która ostatecznie doprowadziła do upadku pierwszego rządu PiS. Kilka lat później, przed sejmową komisją śledczą były prezes PZU - Jaromir Netzel zeznał, że Ziobro telefonicznie nakłaniał go do składania fałszywych zeznań w sprawie wymienionej afery. Ziobro oczywiście zaprzeczył i wytoczył Netzlowi proces o zniesławienie. Ostatecznie Ziobro proces przegrał i udowodniono mu, że jednak do takich zeznań nakłaniał. Po prostu, wbrew oczekiwaniu Ziobry, odnalazły się nagrania z podsłuchu rozmowy. Ziobro musiał ponieść koszty procesu i dodatkowo został ukarany za wprowadzenie sądu w błąd, grzywną w wysokości 2000 zł. Prawdę mówiąkara ta była śmiesznie niska biorąc pod uwagę rodzaj przestępstwa i stanowisko, jakie Ziobro zajmował (Minister Sprawiedliwości a później poseł do Parlamentu Europejskiego).

Przy okazji przypomniała mi się podobna historia z politykiem brytyjskim Janathanem Aitkenem, który również przegrał proces o zniesławienie, jaki sam wytoczył. Przy okazji udowodniono mu fałszywe zeznania. W brytyjskim sądzie nie było „zmiłuj się”. Pan ów dostał 18 miesięcy bezwzględnej odsiadki. Oczywiście jego kariera polityczna była skończona. W Polsce natomiast mimo kompromitacji i utraty wiarygodności, Ziobro wrócił na stanowisko Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w jednej osobie.

Co kraj, to obyczaj. W Anglii za fałszywe zeznania idzie się do paki, w Polsce zostaje się ministrem sprawiedliwości.

Bogdan Goczyński

KOMENTARZE

 • Określenie jakie używ w sprawie Ziobro Miller jest bardzo adekwatne
  Wielokrotnie Ziobro udowodnił, że od strony moralnej jest on "zerem". Użycie oddziałów w sprawie prywatnej Ziobro, gdzie o 6 rano wtargnięto do mieszkań lekarzy, będących ekspertami prokuratury.
 • W Anglii za fałszywe zeznania idzie się do paki
  Bo to jest Anglia. Czego się Pan dziwi ?
  Jeśli ktoś sądzi,że w Polsce istnieje Sprawiedliwość, to tylko z Prawem...
 • @SZS 19:30:41
  W kwestii fałszywych zeznań u nas jest tak jak w Anglii, a w Anglii jak u nas, tylko zawsze trzeba dodać, kogo ta kara ma dotyczyć.
 • @Rzeczpospolita 19:42:53
  Tak samo jest jedynie na papierze. Jak pokazałem w notce w Anglii kwestia wiarygodności sądów jest traktowana bardzo poważnie, a wymagania dla polityków są znacznie wyższe niż dla przeciętnego człowieka. Poza tym przeciętny, normalny człowiek nie idzie do sądu w sprawie zniesławienia, tylko załatwia to w sposób bardziej praktyczny.
 • @Bogdan Goczyński 21:26:48
  Czyżby Pan wierzył w żydowsko-anglosaską etykę prawną i takież samo sądownictwo?

  "Poza tym przeciętny, normalny człowiek nie idzie do sądu w sprawie zniesławienia"
  Oczywiście, bo na to trzeba mieć kasę. U nas zaczyna być podobnie.
 • @Zawisza Niebieski 19:14:46
  Pana uwaga, jak również historia opisana w notce mówią wiele na temat osobowości Ziobry. W sensie megalomanii i pieniactwa człowiek ten przypomina TW Bolka. Ten też szedł w zaparte i nazywał oszczercą każdego, kto powątpiewał w jego geniusz i uczciwość. Pod względem wykształcenia i ogłady ci panowie są różni, jednak krętactwo, manipulacje i ordynarne kłamstwa są ich wspólną cechą.
 • Jako członek "Solidarnej Polski" brałem udział w konwencji wyborczej w Krakowie
  Gdy Ziobro występował na scenie z narodowcem Robakiem (pisowcem został trochę później wystawiając razm ze swymi bliższymi towarzyszami partyjnymi "rufą do wiatru" swych dolowych " członkow przeważnie proweniencji giertychowskiego LPR lub Leperowskiej Samoobrony. W czasie przerwy wyszedłem z hotelu i zostałem na jego trenie zaczepiony przez trzech osobnikow z twarzy podobnych do Ziobry , którzy zaproponowali mi " dziewczynka czy chłopaczek". Myślalem, że to przypadek ale po aferze z najemcami kamienicy Banasia i efektow zionystowskio prezessimusowskiej (wzorowanej na leninowskiej polityce kadr i kompromisow) selekcji PRLowskiego prokurTORA SŁAWETNEGO AKTYWNĄ OBRONĄ KSIĘŻOWSKIEJ PEDOFILII na sędziego Sądu Najwyższego nie dziwił bym się koneksjom najemców kamienicy Błasia z dysponentami hotelu wybranego dla Konwencji wyborczej przez Ziobrę.
 • @Bogdan Goczyński 22:48:50
  NIE WIDZĘ RÓŻNIC W WYKSZTAŁCENIU BOLKA I ZIOBRO.

  MOŻLIWE, ŻE BOLEK MA JAKIEŚ PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI, ZAŚ ZIOBEREK CHYBA TAKICH W OGÓLE NIE MA I NIE POTRAFI POŁĄCZYĆ KABELKÓW I WSKRĘCIĆ ŻARÓWKI. I dlatego w MS i w PG ciemno jak wiadomo gdzie, żadnego światła reform i prawdy nawet nie ma na lekarstwo.
 • @Rzeczpospolita 21:36:49
  W krajach anglosaskich w sprawach karnych funkcjonuje ława przysięgłych, więc etyka prawna jest tam etyką przeciętnego człowieka i zdrowego rozsądku (na ogół). Natomiast w sprawach cywilnych obowiązuje prawo zwyczajowe oparte na precedensach i naturze normalnego człowieka. Są to systemy prawne może nie idealne, ale o niebo lepsze od funkcjonującego w Polsce prawa przypominającego Talmud z jego drobiazgowością i pokrętnością wskazującą na schizofrenię autorów.
 • Bogdan Goczyński
  Jest Pan najmądrzejszym blogerem jakiego udało mi się tutaj spotkać.
  Oczywiście 5*
 • @Rzeczpospolita 21:36:49
  Myli się Pan. Czasami prokuratura z urzędu dostrzega interes społeczny w prowadzeniu postępowania i wówczas można pieniaczyć do woli za pieniądze podatników.
 • @Bogdan Goczyński 22:48:50
  Hm... Jednak Ziobro, podobnie jak Lepper opinie biegłych sądowych przytomnie zamawiali w Niemczech, nie mając złudzeń co do uczciwości biegłych z listy Sądu Okręgowego. Nie świadczy to o pieniactwie. Mimo potwierdzenia zarzutów odnośnie błędów w leczeniu ojca, Ziobro przegrał sprawę, Lepper się wykaraskał z podejrzenia o ojcostwo dziecka prostytutki a Łyżwińskiego zgnoili w więzieniu wskutek ewidentnego pomówienia na zamówienie.
 • Prawo a bezprawie, Anglia - Polska
  Jak dlugo gadamy jak na jarmarku byle glosno tak dlugo akceptujemy bezprawie.
  To ze krytykuje to nie znaczy jestem krytykancki.
  Jak na razie nie spotkalem czlowieka w Polsce pragnacego rozmawiac z sensem o prawie. Kto wie co to jest prawo? Jestem tu nowy i wprawdzie opublikowalem pierwszy artykol ale obdarty z obrazkow ktore sa konieczne. I pragne opublikowac tu prawo bo mam nadzieje ze znajda sie tu ludzie dojrzali pragnacy rozmawiac o prawie i przez nie widziec bezprawie.
  Dzieki Aussie nauczylem sie ich konstytucji dosc dobrze i Common Law. I wiem co to jest rozmawiac serio.
  Bardzo prosze od przedwczoraj nie mowic bzdur na ten temat np; niesprawieliwe prawo bo to = sucha woda. Nie nazywac bezprawia prawem tj, ustawy sa bezprawiem a nasze prawo jest nielegalne i tak ma byc. Bo w skrocie myslowym bezprawie nazwano legalizacja, ustawami itd. I jesli chcemy rozmawiac z zensem i stawiac zarzuty politykom to trzeba mowic prostym, logicznym, faktycznym jezykiem prawa nie prawniczym. A naszych podstawowych praw jest az 5 i 3 filary. I to wystarczy na godne zycie. Jest wiele takich dokumentow ktorych nie da sie opublikowac bez pdf, bez fotek. Jak to zrobic?
 • wnioski prosze
  Bogdan,

  Pytam sie, kto w Polsce nie wie ze jest zle?
  Po co wiec pisac takie szczegoly gdy to niczego nie dalo ani nie da?

  Jaki cel miales piszac to?

  Mysle ze to czysta strata czasu.

  A czy wiesz chociarz ze to co opisujesz jest bezprawiem?
  No a jesli wiesz to ktore, jakie prawa zostaly zlamane?

  A jesli wiesz to co mozesz/powinienes zrobic? Co my powinnismy zrobic?

  Zechcialbys chociarz pare razy przeczytac nasze dawne prawa? One nawiazuja do uk praw.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031