Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 291 komentarzy

Pytania do kandydatów na Urząd Prezydenta RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W związku z wyborami chciałbym zadać kandydatom na prezydenta podstawowe pytania. Odpowiedzi na nie powinny być oczywiste. Jednak dotychczasowe zachowanie organów państwa polskiego jest często zaprzeczeniem zdrowego rozsądku i przyzwoitości.

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającymi się wyborami na Urząd Prezydenta RP, chciałbym zadać Wam podstawowe pytania. Są to pytania, które w zdrowym społeczeństwie w ogóle nie powinny paść, gdyż odpowiedzi na nie są oczywiste. Jednak dotychczasowe zachowanie się organów państwa polskiego jest często zaprzeczeniem zdrowego rozsądku i ludzkiej przyzwoitości. Dlatego pozwalam sobie odwołać się do podstawowych norm funkcjonowania społeczeństwa. Pytania te publikuję w Internecie. Opublikuję też ewentualne odpowiedzi. Społeczeństwo ma prawo znać sposób myślenia kandydatów na najwyższy urząd w państwie.

Będę wdzięczny za odpowiedź do końca tego miesiąca tj. do 30.04.2020r.

 1. Czy państwo polskie za Pana/Pani prezydentury skończy z bandytyzmem dotychczasowych „władz”, fabrykowaniem oskarżeń i zachęcaniem do fałszywych zeznań w sądach?

 2. Czy doprowadzi Pan/Pani do zapisu konstytucyjnego o rozstrzyganiu spraw karnych przez ławę przysięgłych? Obecny artykuł 182 Konstytucji jest świadomie ogólnikowy i poza tym jest on ignorowany. Ława przysięgłych zapewni rzeczywistą niezawisłość sądów.

 3. Czy za Pana/Pani prezydentury zostanie ograniczony okres tymczasowego aresztu bez postawienia przed sądem, np. do trzech miesięcy?

 4. Czy zapewni Pan/Pani aby organy państwa przestały szczuć ludzi przeciwko sobie? Jest to ewidentne w sprawach rozwodowych, gdzie zachęca się kobiety do fałszywych oskarżeń o przemoc w rodzinie i do zawłaszczania majątku rodzinnego.

 5. Czy doprowadzi Pan/Pani do wprowadzenia, w przypadku rozwodów, opieki naprzemiennej nad dziećmi przez obojga rodziców, zgodnie z obecną Konstytucją?

 6. Czy wprowadzi Pan/Pani konstytucjonalne gwarancje prawa własności np. w postaci tytułów własności w posiadaniu właścicieli, na wzór funkcjonujący w krajach anglosaskich? Obecnie bandyci z organów państwowych są w stanie dokonywać rabunków mienia prywatnego, manipulując prawem i korzystając z całkowitej kontroli ksiąg wieczystych.

 7. Czy doprowadzi Pan/Pani do konstytucyjnych gwarancji prawa do prywatnie finansowanej emerytury, bez konieczności płacenia składek na emeryturę państwową?

 8. Czy za Pana/Pani prezydentury wprowadzony zostanie konstytucyjny zapis o maksymalnym pułapie podatków?

Z poważaniem

Bogdan Goczyński – bloger

 

 

KOMENTARZE

 • Jest wiele fundamentalnych spraw dla istnienia Polski i Polaków,
  pytania o nie, to obraz od ekonomii, gospodarkę, ochronę zdrowia , itd. po politykę, skupię się może na mało ważnych ale jakże frapujących Naszą opinię społeczną:
  1. Czy kandydat uważa za normalne, aby władza w Polsce była w rękach nie Polaków.
  2. Jakie pochodzenie ma kandydat i jego współmałżonek ?
  3. Czy w/g kandydata stacjonowanie wojsk ussa jest dla Polski korzystne ?
  4. Czy kiedykolwiek należy w Polsce wprowadzić kataster ?
  .....................................................
  .....................................................
 • @provincjał 19:27:40
  Dzięki za uzupełnienie. Jednakże dobrze byłoby skierować owe dodatkowe pytania do kandydatów
 • @dolby 19:44:48
  Zanim pytania opublikowałem, wysłałem je do kandydatów. Proszę czytać ze zrozumieniem.
  -----------------------------------------
  Potwierdzenie odbioru listu nadesłanego na skrzynkę poczty elektronicznej Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
  Tue, 21 Apr 2020 17:01:16 +0000

  Potwierdzamy odbiór listu nadesłanego na skrzynkę poczty elektronicznej Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dziękujemy i uprzejmie informujemy, że list został przekazany do rejestracji.

  Zapewniamy, iż niezwłocznie zapoznamy się z treścią e-maila. Jednak z uwagi na dużą liczbę korespondencji do Kancelarii Prezydenta RP, odpowiedzi udzielone będą zgodnie z kolejnością wpływania. Prosimy o cierpliwość.

  Jednocześnie zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Kancelarii Prezydenta RP: www.prezydent.pl, gdzie znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące działań, stanowisk i wypowiedzi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz członków kierownictwa Kancelarii.

  Wiadomość została wygenerowana automatycznie i prosimy na nią nie odpowiadać.
 • @provincjał 19:27:40
  Taki kandydat może chcieć, aby doprecyzować pytania i np: będzie chciał wiedzieć, kto to jest nie Polak? Dotyczy to pytań :1i2.
  Nowe podatki wprowadza MF. Prezydent może je tylko zawetować.
 • @zbig71 20:49:38
  Mnie chodziło o konstytucyjną gwarancję maksymalnego poziomu podatku. Prezydent ma prawo do inicjatywy ustawodawczej, włącznie z inicjatywą zmiany konstytucji. Czy to mu się uda, to inna rzecz, ale pozycja prezydenta w kwestiach ustawodawczych jest bardzo mocna.
 • @Bogdan Goczyński 21:06:06
  Tak z ciekawości zapytam, czy może wie pan ile prezydent Duda miał takich inicjatyw ustawodawczych?
 • @zbig71 21:19:16
  Pan ma poczucie humoru. Według niego, to próbował zmienić konstytucję. Wyszła z tego kompromitacja. Podobnie było ze skargą nadzwyczajną. Niestety opozycja ma w dużej mierze rację jeśli chodzi o pozycję i możliwości tego pana. Chciałbym się jednak mylić, ale nie oczekuję od pozostałych kandydatów czegoś więcej niż od obecnego prezydenta.
 • @Bogdan Goczyński 21:29:39
  Patrząc okiem zwykłego zjadacza chleba, to najsensowniejsze deklaracje składa kandydat Konfederacji Bosak. Przynajmniej obiecał, że nie podpisze jako prezydent żadnej podwyżki podatków, mówił także o wielowektorowej polityce zagranicznej. Obecny prezydent skompromitował ten urząd kajaniem się przed środowiskami żydowskimi (rocznica Marca68) wykonywaniem każdej zachcianki Amerykanów, czy to dotyczy zakupu broni, czy wyzwalaniem Huawei z Polski, o nadskakiwaniu banderowcom nawet nie wspominam.
 • @zbig71 22:41:44
  Ma Pan rację, jeśli chodzi o Dudę. Na prezydenta potrzebujemy człowieka zdecydowanego i potrafiącego bronić swoich racji. Duda taki nie jest. Z drugiej strony Bosak nie ma wystarczająco doświadczenia życiowego, nigdy nie splamił się rzeczywistą, przyzwoitą pracą i nie skończył tego, co zaczął. Trzy razy próbował różnych studiów i żadnych nie skończył. Nie ma pełnej rodziny. On prawdopodobnie nawet nie zrozumiałby, o co chodzi w moich pytaniach. Być może w porównaniu z nim, ja po prostu zbyt wiele przeszedłem, szczególne jeśli chodzi o bandytyzm ze strony państwa polskiego. Żyłem też w różnych kulturach, co dodatkowo mnie ukształtowało i dało możliwości porównania.
 • Elementarne kryteria, jakie musi spełnić kandydat ubiegający się o Urząd Prezydenta Państwa Polskiego
  1. Prezydentem Polski może być tylko mężczyzna w wieku powyżej 40 lat.

  Taki wiek daje nadzieję, że kandydat posiada wystarczające doświadczenie życiowe, jest dojrzały emocjonalnie i politycznie.
  U kobiet uczucia górują nad rozumem; mentalność kobieca nie nadaje się do uprawiania polityki!


  2. Polak z metryki i z ducha.
  Udokumentuje pochodzenie polskie do 5 pokolenia wstecz. Jeśli żonaty, żona również musi być Po-lką z udokumentowaną polskością do 5 pokolenia wstecz.
  Dumny z bycia Polakiem, ma siłę moralną by realizować polskie interesy narodowe wewnątrz i na zewnątrz państwa.

  3. Katolik.
  Naród Polski jest katolicki, i tylko katolik może mu przewodzić! Nie godzi się inaczej!
  Postawą życiową potwierdził zasady wyznawanej wiary – nie może to być katolikiem tylko z metryki chrztu, czy też z autoreklamy!
  Słowa wypowiadane przez osobę wierzącą są wiarygodne, bo wie, że za kłamstwa ciężko odpowie przed Bogiem. Natomiast osoba daleka od Boga jest niewiarygodna; dla niej kłamstwo, obiecanki bez pokrycia są chlebem powszednim – taki polityk nie będzie się liczył z nikim i z niczym!

  4. Odbył służbę wojskową, jako oficer w jednostkach liniowych Wojska Polskiego.

  Prezydent Polski jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Nie godzi się, aby maminsynek, kombinator uchylający się od służby wojskowej stał na czele państwa! Człowiek bez zasad, tchórz – nie obroni Ojczyzny w chwili zagrożenia wojną! Poza tym jest dyshonorem dla oficerów i żołnierzy podlegać takiej osobie. To niszczy dobre obyczaje w państwie!
  Nie może być wymówki, że kandydat nie mógł odbyć służby wojskowej, bo zniesiono pobór i armia stała się zawodowa. Poważna osoba planuje swoje działania na wiele lat naprzód. Oznaczało by to, że jest osobą odpowiedzialną i poważnie traktuje działalność polityczną – nie jest to przysłowiowy człowiek z ulicy, brany z łapanki! Zamierzając ubiegać się o prezydenturę, mógł wstąpić do wojska z własnego wyboru!

  5. Osoba o dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym.

  – Osobowość zrównoważona, o silnym charakterze i wyższych aspiracjach.
  – Roztropna w działaniu, nie naiwna ani łatwowierna.
  – Posiada predyspozycje przywódcze.
  – Nie może to być człowieczek żądny sławy i pieniędzy.

  6. Jest osobą niezależną, reprezentuje sobą wysoki poziom moralno-intelektualny.

  – Osoba niezależna materialnie.
  – Dobrze wykształcona i samodzielnie myśląca.
  – Nie splamiła się antypolskimi wypowiedziami i działaniami.
  – Zna się na polityce, dobrze zorientowana w polityce światowej.
  – Ma klarowną wizję polityki i funkcjonowania państwa.
  – Nie jest człowiekiem obecnego systemu władzy!

  7. Dokładne prześwietlenie rodziny kandydata.

  Mówić to można wszystko, kandydata w kampanii wyborczej można spreparować a la Hollywood!
  Wiarygodnych danych dostarczy nam obraz rodziny: czy walczyli o Polskę, jakie są ich powiązania towarzyskie, zawodowe, jakimi propolskimi czynami mogą się wykazać, itp.


  JEŚLI KANDYDAT NIE SPEŁNIA TYCH KRYTERIÓW, TO NIE MOŻE BYĆ PREZYDENTEM POLSKI!
  Jeśli żaden z kandydatów nie spełnia tych kryteriów, to nam Polakom nie wolno brać udziału w wyborach!!! Byłoby to popieranie antypolskiego systemu politycznego!


  Pytania kontrolne do kandydata.
  – Czy potępia dzieciobójstwo i LGBT?
  – Jakie stanowisko zajmuje w sprawie Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski?
  – Jak ocenia obecny system bankowy i kreację pieniądza. Jakie są jego propozycje w tej materii?
  – Jego pogląd na technologię 5G!
  – Stosunek do mniejszości narodowych w Polsce i wizja rozwiązania tego problemu.
  – Stanowisko w kwestii pobytu obcych wojsk na polskim terytorium.
  – Polska a Unia Europejska. Jakie ma poglądy w tej fundamentalnej sprawie?!

  Czy odpowiedzi kandydata były rzeczowe, na temat, czy też lawirował i rzucał ogólnikami?  Czy wolno nam uczestniczyć w wyborach?

  Tak, jeśli spełnione jest kilka warunków, a mianowicie:
  – Sprawiedliwa ordynacja wyborcza (kandydować mogą tylko Polacy, sprawiedliwa met. liczenia gło-sów, właściwy podział na okręgi wyborcze, itd.)
  – Kandydować może każdy, kto uzyska poparcie kilkuset obywateli (odpartyjnienie wyborów)
  – Wykluczenie osób i organizacji reprezentujących ideologie wrogie polskości
  – Równe warunki finansowania i zakaz finansowania ze źródeł zagranicznych
  – Równy dostęp kandydatów do mediów, na żywo i bez cenzury
  – Przejrzystość kontroli liczenia głosów i ich weryfikowalność
  – Kontrola wyników wyborów na każdym poziomie i w każdym czasie – wyniki przechowywane w ar-chiwum!
  – Prawna odpowiedzialność za złożone obietnice wyborcze.

  W praktyce żadne wybory nie spełniają tych warunków!
  W systemie demoliberalnym każde (!) wybory są i zmanipulowane, i oszukane! To jest socjotechniczny trik do legitymizacji układu trzymającego władzę. Obecny układ polityczny w Polsce jest zabetono-wany z powodu propartyjnej ordynacji wyborczej, finansowaniu przez państwo wybranych partii politycznych, kontrolę mediów przez zakulisowych władców państwa.


  Sankcje Boże ciążące na wyborcy

  – Każdy ludzki wybór pociąga za sobą konsekwencje – jestem odpowiedzialny przed Bogiem za swoje wybory. Jakie będą konsekwencje mojego poparcia danego kandydata?
  – Nie można głosować na obcoplemieńców, czy też ludzi niemoralnych. Jest to grzech ciężki!
  – My Polacy jesteśmy łatwowierni. Mam obowiązek i prawo poznać istotne dane dot. kandydata. Tu nie ma łaski! Od mojej decyzji wyborczej zależy jakość życia mojego i moich dzieci, wnuków…i całego Narodu.
  – Dla katolika nie ma „mniejszego zła”! Albo popieram dobro, albo zło!
  Jeśli nie byłoby godnego kandydata, to nie wolno brać udziału w głosowaniu. W tym systemie liczy się przede wszystkim udział w wyborach, tzn. legitymizacja systemu. Tylko na tym zależy ludziom obecnej władzy!
  Jeżeli uważam wybory za fikcję, za teatr dla naiwnych, to:
  – nie biorę w nich udziału;
  – staram się to wykorzystać politycznie, jako mój aktywny głos za odrzuceniem patologicznego sys-temu politycznego!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031