Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 291 komentarzy

Dać atom wariatom ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawno podano informację o planach budowy w Polsce kilkunastu elektrowni atomowych. Jest to w czasie, gdy świat odchodzi od elektrowni jądrowych i wprowadza odnawialne źródła energii.

Jakiś czas temu, zdaje się po zaprzysiężeniu nowego rządu, podano informację o planach budowy w Polsce kilkunastu elektrowni atomowych. Oczywiście, wykonawcy mieli być wybrani w drodze przetargu, pod warunkiem jednak, że będą to Amerykanie. Ten sposób załatwiania sprawy potwierdza moją tezę o funkcjonowaniu tego kraju - oficjalna korupcja bez cienia zażenowania.

Przykładów zresztą nie brakuje na co dzień. Żeby tylko podać przykłady szefostwa najważniejszych instytucji państwowych, jak KNF czy NIK. I jest to jedynie wierzchołek góry lodowej. Do tego należałoby dodać sądownictwo istniejące jedynie z nazwy i ministra sprawiedliwości, który wspiera fabrykowanie oskarżeń i składanie fałszywych zeznań. Trzeba też wspomnieć o ministerstwie zdrowia, które de facto, zajmuje się szerzeniem chorób i skracaniem życia ludziom pod płaszczykiem darmowych leków dla seniorów. Nie wypada nie powiedzieć o katastrofie Smoleńskiej, która mimo upływu prawie dziesięciu lat do tej pory nie została definitywnie wyjaśniona, a kolejne komisje państwowe mają na jej temat przeciwstawne opinie.

Afera goni aferę, niezależnie od tego, która sitwa jest aktualnie u koryta.

Włos się jeży jeśli pomyśleć o daniu tym ludziom elektrowni atomowych pod zarząd. Skutki takich działań widzieliśmy w Czarnobylu i w Fukushimie. Dzieje się to w czasie gdy świat odchodzi od elektrowni jądrowych, a intensywnie i z dużym sukcesem wprowadza odnawialne źródła energii.

Trzeba też jasno powiedzieć, że przy całej retoryce o zagrożeniu ze Wschodu, Polska subsydiuje rosyjskie zbrojenia poprzez zakupy gazu, podczas gdy jej własne zasoby energetyczne pozostają w większości niewykorzystane.

Nie należy się jednak dziwić, jeśli prezydentem Polski został swojego czasu mitoman i notoryczny kłamca, po szkole zawodowej a naczelnikiem państwa obwołany człowiek nieprzystosowany społecznie, który miał problemy z ukończeniem szkoły średniej. Mamy państwo takie jakie mamy elity, a elity jakie sobie stworzyliśmy.

Bogdan Goczyński

Linki do tekstów na tematy poruszane w artykule.

Władza dziczy

Dyktatura tępych dewiantów - dać malpie brzytwę

Orkiestra wariatów

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • ma Pan rację
  to niebezpieczne, zwłaszcza w kontekście artykułu AlfaX.
  Pozdrawiam
 • @JimA 17:58:51
  Polska jest też historycznie niestabilnym krajem pod względem militarnym, to znaczy na jej terytorium często bywały wojny. Elektrownie atomowe byłyby naturalnym celem ataku, z katastrofalnymi skutkami. Dużo większy sens ma budowa energetyki rozproszonej, co zresztą już się w Polsce dzieje. Poza tym są inne, bezpieczniejsze i tańsze sposoby budowy elektrowni o dużej mocy jak technologia gorących skał
  https://www.reuters.com/article/us-australia-power-geothermal/australian-hot-rocks-offer-26000-yrs-of-power-idUSSYD30694020080820
  do której można by sięgnąć.
 • @Bogdan Goczyński 23:52:30
  trzeba być państwem suwerennym, by prowadzić politykę korzystną dla narodu polskiego- zresztą totalnie ogłupionego. Polacy sami gotują sobie niewolniczą przyszłość zapatrzeni jedynie w paciorki i wszelkie inne dobra materialne
 • @Bogdan Goczyński 23:52:30
  Tak, zgadzam się z Panem. Nic dodać, nic ująć. JA uważam, że powinniśmy korzystać z własnych zasobów- węgiel i jednocześnie! ograniczać zużycie przez nowe- najnowsze technologie- docieplanie, dokładne spalanie, filtry kominowe, wszelkie dodatkowe możliwe mikro-wytwórnie energii, niekoniecznie niewydolne wiatraki- bo te w wersji standard- to powinny stać na Atlantyku, ale znacznie mniejsze i sprawne. Wszystko to jest banalnie proste i w zasięgu ręki, tylko trzeba chcieć i nie tworzyć, i nie trzymać się przepisów zabraniających używania zdrowego rozsądku. Polska sobie poradzi, jak każdy inny kraj na Ziemi, ludzie sobie poradzą, są mądrzy!, tylko żeby im nie przeszkadzano- a przeszkadza się żyć na wiele sposobów. Na wszystkie możliwe sposoby. Mamy problem... ale poradzimy sobie. :)
  Pozdrawiam
  PS. Zadziwiony, Tak, rzecz w suwerenności! Hm, skoro możliwe jest, żeby "nasze dzieci" wygrały dwa razy eurowizję junior, to może my, Naród, drugi raz zburzymy mur? ;)
 • Polska to bardzo bogaty kraj. Niewielki, ale wszystko ma co trzeba do szczescia.
  Polska ma gory, z ktorych splywaja rzeki, na ktorych wybudowano juz przed wojna zapory i po wojnie, ale nie wszystkie. Tych zapor i jezior mozna jeszcze stworzyc wiele a miejscowych spietrzen wody z turbinami zaopatrzajacych w prad po kilkaset domow mozna tysiace. Proponowana zapora i elektrownia, narysowana w bodajze Politechnice Krakowskiej na Sanie w Niewistce do dzis wisi w powietrzu.Osobiscie zyje w USA, niedaleko malej elektrowni wodnej na sredniej rzece Rock River w Rockton , Illinois. Wybudowano to w 1929 za pomoca lopat i taczek. Rzeka robi zakret U, ktory przakopano w polowie i otrzymano spietrzenie wody 2-3 m. 2 turbiny z tamtych lat pracuje dziennie i wytwarzaja prad dla kilkuset domow. Gosc na cwierc etatu, emerytowany, przychodzi tam dziennie by popatrzyc na olejarki, wyczytac zegary i oprowadza ciekawskich jak to dziala.
  http://rocktonhydroelectric.weebly.com/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031