Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 291 komentarzy

Moje komentarze

 • @Oscar 09:10:04
  Czy pożyteczny idotyzm jest też zaraźliwy?
  Wiarygodność statystyk covidowych
 • @zadziwiony 16:21:08
  W moim artykule chciałem być ostrożny i posiłkować się oficjalnymi danymi, więc wiarygodność 95% wydawała się rozsądna. Jednak biorąc pod uwagę, że większość testowanych pozytywnie jest bezobjawowa, należałoby te wyniki określić jako fałszywie pozytywne. W efekcie będzie tak, jak zasugerowałeś, testy dają w 80-90 procentach wynik fałszywie pozytywny i wiarygodność testowania jest bliska zeru. Tak więc prawdopodobieństwo, że jest się chorym przy pozytywnym teście jest znikome. Mój arkusz pokazuje, że jest to 0.29% przy 80% testów fałszywie pozytywnych.
  Wiarygodność statystyk covidowych
 • @Oscar 12:39:04
  Jeszcze inny wynik da liczba zaćmień księżyca w ciągu roku dzielona przez zero, a wiadomo, że ma to związek z wirusem.
  Wiarygodność statystyk covidowych
 • @Rzeczpospolita 18:22:07
  Dzięki za link z Szumowskim. Potwierdza on tezę mojego artykułu.
  Maseczkowy szwindel
 • @interesariusz z PL 08:57:13
  Pod względem ekonomicznym i społecznym efekt zapewne byłby leszy, gdyby zamiast 500+ obniżono podatki. Na tym jednak margines społeczny by nie skorzystał, a stanowi on istotną część elektoratu.
  Czy państwo polskie jest warte splunięcia?
 • @viridiana 22:36:12
  Ławnicy byli tak dobierani i taka była formuła procesu, aby byli tylko figurantami. Jednak było ryzyko, że mogli stać się samodzielni, dlatego na wszelki wypadek ich usunięto. Jak się okazuje, była dyskusja w mediach na ten temat i warto się z nią zapoznać. Jest to ostatni link pod wpisem. Jednak bywali głosem zdrowego rozsądku. Duda jest w tej dyskusji zwolennikiem usunięcia ławników. Według mnie nie tylko nie zmniejszyło to kosztów, ale wprost przeciwnie – koszt społeczny tej decyzji w postaci korupcji sądowej nieporównywalnie przewyższył oszczędności. W Polsce brak jest elit i presji społecznej żeby właściwie zorganizować to państwo. Pojedyncze głosy, takie jak autora, to za mało. Dlatego jest jak jest.
  Czy państwo polskie jest warte splunięcia?
 • @zibi 16:08:45
  Tego typu mina Andrzeja Dudy jest dość typowa i występuje na wielu zdjęciach. Jeśli chodzi o mnie, to zdjęć zrobiono mi dużo i nie wszystkie najlepsze. A badania miałem robione wielokrotnie por. np. "numer na wariata". Poza tym w moim wieku spotkałem już trochę ludzi zaburzonych i wiem co mówię.
  Andrzej Duda – schizofrenia czy rozdwojenie jaźni?
 • @viridiana 14:09:34
  Duda jest "za a nawet przeciw", podobnie jak TW Bolek. To też cecha zaburzonej osobowości, chociaż Bolkowi pod względem nadętego ego, raczej nie dorówna.
  Andrzej Duda – schizofrenia czy rozdwojenie jaźni?
 • @wercia 09:08:16
  Doktoratu mu nie wytykam. Chciałem tylko pokazać, że byle kretyn doktoratu nie zrobi, więc jeśli podpisuje ustawy z ukirytym celem, to albo jest kanalią albo z jego psychiką jest coś nie tak, co zresztą na jedno wychodzi. Deklaracji polityków nigdy nie traktuję poważnie, ale często jest tam drugie dno, tak jak w przypadku ustawy antyprzemocowej.
  Andrzej Duda – schizofrenia czy rozdwojenie jaźni?
 • @Repsol 23:08:02
  W związku z jego co najmniej dziwnym zachowaniem, Prezydenta należałoby koniecznie przebadać psychiatrycznie. Jeśli okazałoby się, że jest jednak poczytalny, to jego działania byłyby jawną zdradą, a za to jest najwyższy wymiar kary.
  Andrzej Duda – schizofrenia czy rozdwojenie jaźni?
 • @viridiana 16:14:08
  Mnie też nie chciało się wierzyć, że rodzina, której zapewniałem byt i to na dobrym poziomie, oskarży mnie o znęcanie się a "niezawisłe" łajdackie sądy i prokuratura owe jawnie fałszywe oskarżenia potwierdzą. W tej ustawie nie chodzi o dobro rodzin, ale o bandycki rabunek mienia. Większość ludzi słucha szczekaczek rządowych i ogląda telewizję i wierzy sączącej się stamtąd propagandzie. Odnośnie szczegółów proszę sprawdzić w internecie. Na początek byle krawężnik będzie mógł człowieka wyrzucić na 14 dni, a "niezawisły" sąd może to przedłużyć w nieskończoność.
  Prezydent Duda a szafa pancerna
 • @Rzeczpospolita 21:36:49
  W krajach anglosaskich w sprawach karnych funkcjonuje ława przysięgłych, więc etyka prawna jest tam etyką przeciętnego człowieka i zdrowego rozsądku (na ogół). Natomiast w sprawach cywilnych obowiązuje prawo zwyczajowe oparte na precedensach i naturze normalnego człowieka. Są to systemy prawne może nie idealne, ale o niebo lepsze od funkcjonującego w Polsce prawa przypominającego Talmud z jego drobiazgowością i pokrętnością wskazującą na schizofrenię autorów.
  Krzywoprzysiężny minister
 • @Zawisza Niebieski 19:14:46
  Pana uwaga, jak również historia opisana w notce mówią wiele na temat osobowości Ziobry. W sensie megalomanii i pieniactwa człowiek ten przypomina TW Bolka. Ten też szedł w zaparte i nazywał oszczercą każdego, kto powątpiewał w jego geniusz i uczciwość. Pod względem wykształcenia i ogłady ci panowie są różni, jednak krętactwo, manipulacje i ordynarne kłamstwa są ich wspólną cechą.
  Krzywoprzysiężny minister
 • @Rzeczpospolita 19:42:53
  Tak samo jest jedynie na papierze. Jak pokazałem w notce w Anglii kwestia wiarygodności sądów jest traktowana bardzo poważnie, a wymagania dla polityków są znacznie wyższe niż dla przeciętnego człowieka. Poza tym przeciętny, normalny człowiek nie idzie do sądu w sprawie zniesławienia, tylko załatwia to w sposób bardziej praktyczny.
  Krzywoprzysiężny minister
 • Pytania do kandydatki na prezydenta RP
  Szanowna Pani,
  Załączam link do pytań, jakie wysłałem do oficjalnych kandydatów na Prezydenta RP.
  https://bgoczynski.wordpress.com/2020/04/21/pytania-do-kandydatow-na-urzad-prezydenta-rp/
  Nie zdawałem sobie sprawy z Pani kandydatury i dlatego proszę o wybaczenie spóźnienia. Będę wdzięczny za ustosunkowanie się do tych pytań.
  Z poważaniem
  Bogdan Goczyński
  Teresa Garland na Prezydenta - ogłaszam wybory wirtualne
 • @Arjanek 18:33:49
  Charakterystyczne, że w ustawie nie ma mowy o konsekwencjach fałszywych oskarżeń, czy weryfikacji czy przemoc w ogóle miała miejsce. Poza tym rozsądna przemoc w pewnych przypadkach może być konieczna, np. członek rodziny (żona, dziecko) mógł dostać ataku szału lub zacząć się awanturować. Ni mówi się przy tym wprost ale zdecydowanie sugeruje się, że sprawcą przemocy jest mężczyzna. W tej ustawie nie chodzi o dobro rodziny i rozsądek ale o sianie anarchii.
  Ustawa o szczuciu i wywłaszczaniu
 • @zbig71 22:41:44
  Ma Pan rację, jeśli chodzi o Dudę. Na prezydenta potrzebujemy człowieka zdecydowanego i potrafiącego bronić swoich racji. Duda taki nie jest. Z drugiej strony Bosak nie ma wystarczająco doświadczenia życiowego, nigdy nie splamił się rzeczywistą, przyzwoitą pracą i nie skończył tego, co zaczął. Trzy razy próbował różnych studiów i żadnych nie skończył. Nie ma pełnej rodziny. On prawdopodobnie nawet nie zrozumiałby, o co chodzi w moich pytaniach. Być może w porównaniu z nim, ja po prostu zbyt wiele przeszedłem, szczególne jeśli chodzi o bandytyzm ze strony państwa polskiego. Żyłem też w różnych kulturach, co dodatkowo mnie ukształtowało i dało możliwości porównania.
  Pytania do kandydatów na Urząd Prezydenta RP
 • @zbig71 21:19:16
  Pan ma poczucie humoru. Według niego, to próbował zmienić konstytucję. Wyszła z tego kompromitacja. Podobnie było ze skargą nadzwyczajną. Niestety opozycja ma w dużej mierze rację jeśli chodzi o pozycję i możliwości tego pana. Chciałbym się jednak mylić, ale nie oczekuję od pozostałych kandydatów czegoś więcej niż od obecnego prezydenta.
  Pytania do kandydatów na Urząd Prezydenta RP
 • @zbig71 20:49:38
  Mnie chodziło o konstytucyjną gwarancję maksymalnego poziomu podatku. Prezydent ma prawo do inicjatywy ustawodawczej, włącznie z inicjatywą zmiany konstytucji. Czy to mu się uda, to inna rzecz, ale pozycja prezydenta w kwestiach ustawodawczych jest bardzo mocna.
  Pytania do kandydatów na Urząd Prezydenta RP
 • @dolby 19:44:48
  Zanim pytania opublikowałem, wysłałem je do kandydatów. Proszę czytać ze zrozumieniem.
  -----------------------------------------
  Potwierdzenie odbioru listu nadesłanego na skrzynkę poczty elektronicznej Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
  Tue, 21 Apr 2020 17:01:16 +0000

  Potwierdzamy odbiór listu nadesłanego na skrzynkę poczty elektronicznej Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dziękujemy i uprzejmie informujemy, że list został przekazany do rejestracji.

  Zapewniamy, iż niezwłocznie zapoznamy się z treścią e-maila. Jednak z uwagi na dużą liczbę korespondencji do Kancelarii Prezydenta RP, odpowiedzi udzielone będą zgodnie z kolejnością wpływania. Prosimy o cierpliwość.

  Jednocześnie zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Kancelarii Prezydenta RP: www.prezydent.pl, gdzie znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące działań, stanowisk i wypowiedzi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz członków kierownictwa Kancelarii.

  Wiadomość została wygenerowana automatycznie i prosimy na nią nie odpowiadać.
  Pytania do kandydatów na Urząd Prezydenta RP

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031